Nozares jaunumi

Kravu būs arvien vairāk

Jūras pārvadājumiGlobālajā arēnā jūras pārvadājumos pieaugums turpināsies gan konteineru, gan beramkravu un lejamkravu jomā
, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Kamēr Baltijas jūras reģiona un jo īpaši Latvijas lielo ostu rādītāji nav diez ko iepriecinoši, uz pozitīvākas nots norit jūras pārvadājumu bizness pasaulē kopumā. Tādas prognozes Rīgā notikušajā Baltijas ostu konferencē 2015 izteica starptautiskās jūrniecības konsultāciju kompānijas Drewry Maritime Advisors vecākais konsultants Dinešs Šarma, runājot par ostu un kuģniecības biznesa perspektīvām nākotnē.


Globālā jūras tirdzniecība kopš 1980. gada ir augusi vidēji par 3,1% gadā (pasaules IKP – par 2%, iedzīvotāju skaits – par 1,5%) . Tam pamatā ir gan globalizācija, gan urbanizācija, skaidroja eksperts. Īpaši šajā ziņā izceļas konteinerizētā produkcija (gadā vidēji +8,3%), kuras īpatsvars kopējā apjomā pērn sasniedza 16% (lejamkravas 36%, beramkravas 34%). Arī kravu segmentu īpatsvars kopējos jūras pārvadājumos ir būtiski mainījies, jo vēl 2000. gadā 47% no visām kravām bija beramkravas, 31% – lejamkravas, bet 12% – konteineri.


Pieaugums lēnāks


Lai gan pēc globālās finanšu krīzes pasaules ostās apkalpoto konteineru skaita pieaugums ir uz pusi lēnāks, nekā laika posmā no 2001. līdz 2008. gadam, proti, kopš 2010. gada vidēji 5,3% gadā, veidojot 678 milj. TEU 2014.gadā, šī aizvien ir pievilcīga biznesa joma. Pēdējos gados krasākais konteineru skaita izaugsmes temps samazinājies Latīņamerikā un Āfrikā (attiecīgi no 9,1% un 8,9% 2011. gadā līdz 3% un 4,6%, kas tiek sagaidīti 2015. gadā), Āzijā tas paliks nemainīgs (5,7%), Ziemeļamerikā pat pieaugs no 2,8% līdz 3,3%, bet Eiropā samazināsies no 7,6% 2011. gadā līdz 3,2% šogad. Turpmākajos četros gados apkalpoto konteineru skaita kāpumu Drewry lēš gadā vidēji 4,5% apmērā. Straujas izmaiņas turpinās arī kuģu ietilpības jomā.

Avots: http://www.db.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.