Nozares jaunumi

Tadžikistānā uzsver Latvijas ostu priekšrocības Tadžikistānas kravu piegādēm


Tadžikistānā uzsver Latvijas ostu priekšrocības Tadžikistānas kravu piegādēmLai stiprinātu Latvijas un Tadžikistānas sadarbību transporta jomā, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis no 5. līdz 8. augustam devās darba vizītē uz Tadžikistānu, kur tikās ar Tadžikistānas Transporta ministrijas un Ārlietu ministrijas vadības pārstāvjiem.

 Tikšanās laikā ar Tadžikistānas Transporta ministra vietnieku Suhrobu Begmatoviču Mirzojevu tika pārrunātas abu valstu sadarbības intensificēšanas iespējas kravu pārvadājumu jomā, tostarp autopārvadājumu, Latvijas tranzīta koridora un loģistikas piedāvājuma potenciāls Tadžikistānas kravu distribūcijā, kā arī sadarbības stiprināšana aviopārvadājumu jomā.

Savukārt ceturtdien, 7.augustā, norisinājās pirmā Latvijas – Tadžikistānas Transporta darba grupas sēde, kuras laikā puses atzīmēja abu valstu veiksmīgo sadarbību autopārvadājumu jomā, kā arī pārrunāja nepieciešamos pasākumus tās stiprināšanai. Tāpat Latvijas puse iepazīstināja Tadžikistānu ar Latvijas tranzīta koridora un loģistikas piedāvājumu, uzsverot Latvijas ostu priekšrocības Tadžikistānas kravu distribūcijai, īpaši Ziemeļeiropas reģionos.

Tāpat puses diskutēja par iespējām izveidot tiešo avio savienojumu starp Latviju un Tadžikistānu pasažieru un kravu aviopārvadājumu veikšanai. Tādā gadījumā Rīga varētu tikt izmantota kā tranzīta mezgls lidojumiem uz Ziemeļameriku.

Puses arī pauda abpusēju interesi stiprināt sadarbību dzelzceļa kravu pārvadājumu jomā, darba grupas sēdes ietvaros apspriežot noteiktos dzelzceļa tarifus Latvijā, kā arī Tadžikistānas dzelzceļa kravu, piemēram, kokvilnas, alumīnija, vieglo automašīnu un to rezerves daļu pārvadājumu iespējas uz un no Latvijas.

Ņemot vērā Latvijas speciālistu pieredzi aviācijas, autoceļu būvniecības un uzturēšanas, kā arī loģistikas jomā, puses vienojās izstrādāt pastāvīgu abu valstu pieredzes apmaiņas programmu.

Latvijas un Tadžikistānas Transporta darba grupas otrā sēde notiks Latvijā 2016.gadā.

Vizītes ietvaros U.Reimanis tikās arī ar Tadžikistānas Ārlietu ministrijas Eiropas un Amerikas pārvaldes vadību un pārrunāja abu valstu divpusējās sadarbības jautājumus. Vizītē piedalījās arī Latvijas nerezidējošais vēstnieks Tadžikistānā Igors Apokins.

Avots: http://www.lvportals.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv