Nozares jaunumi

Stividoriem gads sācies veiksmīgi

Stividoriem gads sācies veiksmīgiLatvijas Stividorkompāniju asociācijas uzņēmumiem 2015.gads ir sācies veiksmīgi - kravu ir vairāk nekā pērn attiecīgajā laikā, pastāstīja asociācijas vadītājs Uldis Papāns.

 Viņš skaidroja, ka pašlaik Krievijas sankcijas stividorus kopumā nav ietekmējušas un kravu esot vairāk nekā pagājušajā gadā. Atsevišķa situācija gan ir Ventspils ostā, kur saistībā ar Krievijas kompānijas «Uralvagonzavod» iekļaušanu Eiropas Savienības «melnajā sarakstā» samazinājies pārkrauto kravu apmērs. Ventspils brīvosta aprēķinājusi, ka zaudējumi ir aptuveni 500 tūkstošu eiro apmērā mēnesī.

Pēc viņa teiktā, asociācijas uzņēmumu noslēgtie līgumi ar kravu īpašniekiem, aģentiem ir spēkā un tie lauzti netiek. Asociācijas biedriem būtisku finansiālo problēmu neesot, lai gan kravas vienmēr varētu vēlēties vairāk. Kompānijas aktīvi strādā pie jaunu kravu piesaistes.

Savukārt, komentējot Rīgas brīvostas lēmumu no šā gada par 6,9% paaugstināt palielināt kravas un kanāla maksas, Papāns atzina, ka tur asociācija neko nevar izdarīt. «Protams, ka šādi lēmumi iesit pa kabatu uzņēmējiem. (..) Vai ir iespēja cīnīties? Nav. Mēs varam rakstīt, iebilst, teikt, ka būs ietekme uz peļņu, bet ar pieņemtiem lēmumiem nevar cīnīties,» teica asociācijas vadītājs.

Prognozes par to, kāds asociācijas uzņēmumiem 2015.gads varētu būt kopumā, Papāns gan nevēlējas paust, to skaidrojot ar lielo neskaidrību ģeopolitiskajā situācijā un tās potenciālo ietekmi uz tranzīta nozari.

Latvijas Stividorkompāniju asociācija ir dibināta 1997.gadā. Tā pārstāv biedru intereses vietējā un starptautiskā līmenī.

Avots: http://financenet.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv