Nozares jaunumi

Rīgai nozīmīgs pārsvars pār citām Baltijas valstu ostām

Rīgai nozīmīgs pārsvars pār citām Baltijas valstu ostāmŠā gada pirmajos divos mēnešos Rīgas ostā pārkrauts 6,83 miljoni tonnu dažādu kravu, kas ir 4,7% vairāk kā iepriekšējā gada atbilstošajā periodā. Tuvākā sekotāja Klaipēda no Rīgas atpaliek turpat pat miljonu tonnu (apstrādāts 5,96 miljoni tonnu), tai ar 4,8 miljoniem tonnu seko Ventspils, Tallina 4,35 miljoni tonnu, Būtiņģes terminālis un Liepāja.

 Par 11,8 % vairāk beramkravu

Gada pirmie divi mēneši bijuši ļoti veiksmīgi beramkravu segmentā – kopumā apstrādāts 3,9 miljoni tonnu beramkravu, kas ir par 11,8 % vairāk kā 2014.gada pirmajos divos mēnešos.

Tradicionāli vislielāko apjomu sastāda ogļu kravas – šogad pārkrauts jau 2,55 miljoni tonnu, kas ir par 12,9% vairāk kā pērn gada sākumā. Augšupejošu tendence vērojama arī minerālmēslu pārvadājumos – to daudzums palielinājies par 33 %. Palielinājušies arī ferokausējumu, metāllūžņu un kūdras pārvadājumi. Atsevišķi neizdalīto beramkravu grupā. kopumā apstrādāts 455 tūkstoši tonnu jeb par 19,5% vairāk. Samazinājušie zāģmateriālu, koksnes šķeldas un labības produktu apjomi.

Konteinerizēto kravu daudzums palielinājies par 3,8%

Lai arī kopējais ģenerālkravu segmenta apjoms, salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu sarucis par 4,4%, nozīmīgākajai šī segmenta kravu grupai – kontenerizētajām kravām ir pieaugums par 3,8%.

Nozīmīgs samazinājums ir Rollon/rollof kravu grupā (-58,4%), kas saistāms ar Tallink prāmju reisu skaita samazinājumu. Vienlaikus par 7,3% mazāk ir pārkrauts arī kokmateriālu.

1,85 miljoni tonnu lejamkravu

Pirmajos divos mēnešos Rīgas ostas termināļos pārkrauts 1,85 miljoni tonnu lejamkravu, kas ir par 2,8% mazāk kā 2014.gada attiecīgajā laika periodā. Jāatzīmē, ka pagājušā gada pirmajos divos mēnešos Rīgas ostā tika apstrādāts rekordliels naftas produktu apjoms, kas nākamajos mēnešos stabilizējās. Šā gada sākuma lejamkravu apjoms atbilst plānotajam.

Šogad Rīgas ostā apkalpoti 61 352 pasažieri, kas ir par 40,6% mazāk kā pagājušā gada sākumā. Pasažieru skaita samazinājums viennozīmīgi saistāms ar uz pusi samazināto Tallink regulāro reisu skaitu.

Avots: http://nra.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.