Nozares jaunumi

Pērn samazinājusies kravu apdrošināšana

2014.gadā Latvijā strādājošo apdrošināšanas sabiedrību bruto parakstīto prēmiju apmērs kravu apdrošināšanā samazinājies par 36%, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas rīcībā esošie dati par apdrošinātāju darbības rezultātiem.

 Latvijā darbojošos apdrošinātāju Latvijas tirgū parakstītās prēmijas kravu apdrošināšanā pērn bija 2,75 miljoni eiro, un tas ir par 39% mazāk nekā 2013.gadā. Latvijā reģistrēto apdrošināšanas sabiedrību parakstītās prēmijas ārzemēs kravu apdrošināšanā pērn bija 358 909 eiro, kas ir par 8% mazāk nekā 2013.gadā. Kopumā Latvijas apdrošinātāju parakstītās prēmijas kravu apdrošināšanā Latvijā un ārzemēs pērn bija 3,111 miljoni eiro, kas ir par 36% mazāk nekā 2013.gadā.

Pagājušajā gadā par 19% samazinājusies gaisakuģu apdrošināšana. Šajā segmentā bruto parakstīto prēmiju apmērs 2014.gadā bija 202 251 eiro.

Pērn samazinājies arī dzelzceļa apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjoms - šajā segmentā 2014.gadā parakstītas prēmijas 487 417 eiro apmērā, kas ir par 14% mazāk nekā 2013.gadā.

Pagājušajā gadā bruto parakstīto prēmiju apmērs samazinājies arī transporta īpašnieku civiltiesiskajā apdrošināšanā un kredītu apdrošināšanā.

Pārējos apdrošināšanas veidos pagājušajā gadā auga bruto parakstīto prēmiju apjoms.

Pērn par 18% samazinājās kravu apdrošināšanā izmaksāto atlīdzību apmērs. Kopumā pērn kravu apdrošināšanā atlīdzībās izmaksāti 1,913 miljoni eiro.

Izmaksāto atlīdzību apjoms pērn samazinājies arī dzelzceļa apdrošināšanā, dzīvības apdrošināšanā, galvojumu apdrošināšanā, palīdzības apdrošināšanā un vairākos citos apdrošināšanas segmentos, kuru īpatsvars kopējā tirgū ir mazs.

Kā ziņots, Latvijā darbojošos apdrošinātāju parakstīto prēmiju apjoms pērn sasniedza 517,2 miljonus eiro, kas ir 10% pieaugums pret 2013.gadu. Latvijas iekšējā tirgū parakstīto apdrošināšanas prēmiju apmērs pērn auga par 11% un sasniedza 348,875 miljonus eiro. Savukārt Latvijas apdrošinātāji ārzemēs pērn parakstīja prēmijas 168,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 7% vairāk nekā 2013.gadā.

Ārzemēs pērn tika izmaksātas apdrošināšanas atlīdzības 86,6 miljonu eiro apmērā, bet Latvijā - 197,6 miljonu eiro apmērā. Tādējādi kopā izmaksātas atlīdzības 284,2 miljonu eiro apmērā, kas ir 7% pieaugums pret iepriekšējo gadu.

Statistikā iekļauti Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotie dati par Latvijā darbojošos piecu riska apdrošinātāju un sešu ārvalstu riska apdrošinātāju filiāļu, kā arī divu dzīvības apdrošinātāju un piecu ārvalstu dzīvības apdrošinātāju filiāļu darbības rezultātiem.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas informācija par apdrošinātāju darbības operatīvajiem rezultātiem 2014.gadā rāda, ka apdrošināšanas sabiedrības pērn kopumā nopelnīja 9,9 miljonus eiro, kas ir par 19,5% vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad peļņa bija 8,3 miljoni eiro. Nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa pērn bija 6,4 miljoni eiro, un tikai viena no piecām sabiedrībām pagājušajā gadā strādāja ar zaudējumiem. Dzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa pagājušajā gadā sasniedza 8,8 miljonus eiro pretstatā 2013.gada 0,6 miljonu eiro zaudējumiem.

Avots: http://www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.