Meža tehnikas pārvadājumi

Meža tehnikas specifika nosaka, ka ekonomiski izdevīgāk vietējos pārvadājumos no viena objekta uz otru ir tos transportēt izmantojot atbilstošas kravnesības un izmēru platformas. Populārākās platformas šo darbu veikšanai ir teleskopiskais trīs asu semi-treilers ar kravnesību 38t un divasu teleskopiskais zemās grīdas treileris ar kravnesību līdz 24t.

Platformas izvēli ietekmē pārvadājamās meža tehnikas gabarīti un svars. SIA Vervo speciālisti, izejot no šiem rādītajiem, veiks optimālākā transporta izvēli, kā arī, izejot no gabarītiem, nodrošinās maršruta plānošanu un atbilstošu pavadošo transportu, kas atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem var būt gan privātais transports, kas ir speciāli aprīkots ar bākugunīm, brīdinājuma zīmēm, gan speciāli trafarēts auto ar atstarojošām uzlīmēm un ar izgaismotu planšeti uz jumta, ja pārvadājamās meža tehnikas platums ir no 3.5m līdz 5m un garumā no 30 līdz 40 metriem. Gadījumos, kad platums pārsniedz 5 m un garums 40 m ir obligāta pavadošā policijas ekipāža, kas rūpējas par pārvadātās kravas un citu satiksmes dalībnieku drošību.
Plānojot starptautiskos meža tehnikas pārvadājumus, ir svarīgi laicīgi zināt pārvadājumam paredzētās tehnikas gabarītus, jo maršruta plānošanas gadījumos, ja krava atbilst lielgabarīta vai negabarīta kravu prasībām, var aizņemt daudz laika. Galvenie nosacījumi ir pareizu ceļu izvēle, lai veicot kravu pārvadājumu netiktu bojāta infrastruktūra.