Vai kravas no Ķīnas drīz vedīsim ar kravas mašīnām?

Vai kravas no Ķīnas drīz vedīsim ar kravas mašīnām?

2021. gads strauji tuvojas noslēgumam, un pavisam droši varam secināt, ka viena no aktuālākajām tēmām šajā gadā transporta un loģistikas nozarē bija (un joprojām ir) konteineru krīze un starptautiskie kravu pārvadājumi no Ķīnas uz Eiropu. Covid-19 vīrusa izraisītās pandēmijas, Suecas kanālā iesprūdušā kuģa un dažādu citu neveiksmīgu apstākļu sakritību dēļ kravu piegādes no Ķīnas kavējas un konteineru transportēšanas izmaksas ir trīskāršojušās. Bet ko darīt?

Daļa no Eiropas importētājiem ir pamatīgi satraukti par šo situāciju. Protams, var mainīt tirgu no Āzijas ražotājiem uz vietējiem ražotājiem kaut kur Eiropā, taču cenu atšķirība starp “Made in China” un “ražots Latvijā” vai citviet Eiropā joprojām eksistē – tāpēc šo nevarētu pieskaitīt pie ilgtermiņa risinājuma, kas būs piemērots vairumam Eiropas uzņēmēju. Arī dzelzceļa kravu pārvadājumu cenas ir cēlušās, un arī dzelzceļš saskaras ar konteineru trūkumu, nemaz nerunājot par avio kravu pārvadājumiem, kas ir vēl krietni dārgāks risinājums, un pārsvarā tiek izmantots steidzamu kravu piegādei. Šie izaicinājumi – sastrēgumi ostās un konteineru trūkums – rosina meklēt alternatīvas vēl cītīgāk. Esam sagaidījuši brīdi, kad kravu pārvadājumiem no Ķīnas tiek meklēti alternatīvi risinājumi, kas šajā gadījumā ir – kravu pārvadājumi ar autotransportu.

Vai tiešām drīz kravas no Ķīnas vedīsim ar kravas mašīnām?

Kā vēsta portāls Nikkei Asia, šādu risinājumu jau izmanto, piemēram, Vācijā bāzēts apavu izplatītājs Hamm Market Solutions, kam bija jānogādā rudens/ziemas kolekcija (84 tūkstoši pāru) no rūpnīcas Ķīnas dienvidos. Ja parasti šāda veida kravu pārvadājumi tika nodrošināti ar jūras konteineru kuģiem, tad šoreiz pārslogotās ostas, piegāžu kavēšanās un konteineru trūkums radīja pārāk lielu risku uzņēmumam. Dzelzceļa kravu pārvadājumi un avio kravu pārvadājumi nebija piemērota alternatīva, jo arī tur ir savi sarežģījumi. Šoreiz piegādātājs izvēlējās transportēt apavus, izmantojot 12 kravas transportlīdzekļus, kas nodrošināja savlaicīgu piegādi Vācijā, ļaujot turpināt apavu tirdzniecību.

Lai arī sauszemes kravas transportlīdzekļi joprojām ir atkarīgi no ārējiem apstākļiem, kā piemēram, Covid-19 uzliesmojumiem, šī ir laba alternatīva, lai starptautiskie kravu pārvadājumi no Ķīnas turpinātu nodrošināt starpvalstu tirdzniecību. Kravas automašīnas nav atkarīgas no konteineru pieejamības, jo kravas tiek pārvadātas ar vai bez paletēm piekabēs un puspiekabēs.

Kāda cena ir sauszemes kravu pārvadājumiem no Ķīnas?

Pārvadājumu cenas ir augušas visiem transporta veidiem, un sauszemes kravu pārvadājumi ar autotransportu nav izņēmums. Piegāde ar automašīnu var būt pat divreiz dārgāka, nekā izvēloties jūras konteineru pārvadājumus, taču mūsdienās - laiks ir nauda – un ar automašīnu var ietaupīt līdz pat 50% laika.

Jau vairāki globālie transporta operatori, kā piemēram DHL, ir ieviesušas šo maršrutu Ķīna-Eiropa savā ikdienas darbībā. Lai nodrošinātu šīs loģistikas ķēdes darbību, kravas no Ķīnas tiek piegādātas līdz Krievijas robežai, kur no Ķīnas kravas automašīnām tās tiek pārkrautas uz Krievijas vai Eiropā reģistrētiem transportlīdzekļiem, un, tranzītā caur Krieviju, tiek nogādātas līdz Eiropas klientiem. Faktiski vienīgais pudeles kakls šajā maršrutā ir robežas šķērsošana un kravas pārkraušana, ko var ietekmēt arī Covid-19 ierobežojumi.

Īpaši liels pieprasījums pēc starptautiskajiem kravu pārvadājumiem ir jūtams šobrīd – pirms Helovīniem un Ziemassvētku sezonas, kā arī pēc tādām preču grupām, kā automašīnu detaļas, mājsaimniecības preces un bīstamas kravas, piemēram, litija jonu akumulatori.

Ja Jums nepieciešami vietējie vai starptautiskie kravu pārvadājumi, izvēlieties SIA Vervo! Mēs nodrošinām pilna cikla transporta un loģistikas pakalpojumus, lai jūsu krava sasniegtu galamērķi ātri, droši un ērti. Rakstiet mums e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , zvaniet pa tālr. nr. +371 67674570 vai aizpildiet pieteikuma formu šeit: ej.uz/uzzinicenu