Nozares jaunumi

Ziemeļamerikā sākušies Tesla Semi elektriskā kravas auto testi

Ziemeļamerikā sākušies Tesla Semi elektriskā kravas auto testi

Elektroauto ražotāja Tesla kravas auto Semi jau kādu brīdi nonācis ekspluatācijā, to lietojot dzērienu un uzkodu ražotājam PepsiCo, taču par mašīnas reālajām īpatnībām un veiktspēju informācijas ir maz. Zinām Tesla sniegto informāciju, ka auto ar vienu uzlādi var nobraukt 800 kilometrus, taču arī Tesla patiesībā bijuši diezgan skopi. Ziemeļamerikas kravu pārvadājumu efektivitātes padome (North American Council for Freight Efficiency’s) sākusi testus, lai pārliecinātos, ko Tesla Semi spēj un nespēj izdarīt.

Padomes pārstāvji norādījuši, ka Tesla Semi mašīnas tiks testētas “garos maršrutos pārvadājot smagu kravu”. Tas nozīmē, ka Sakramento pilsētas apkaimē Kalifornijā sagatavoti divi maršruti – viens no maršrutiem ir aptuveni 400 – 720 kilometrus garš, savukārt sastāva pilnā masa braucienā var sasniegt 37 tonnas. Otrajam maršrutam ieplānots aptuveni 110 kilometrus garš ceļš, bet precīzākas informācijas par kravas smagumu nav.

Testu pirmajā dienā viena no mašīnām veica 500 kilometrus ar vienu uzlādi un auto vēl bija 17% baterijas atlikums. No datiem noprotams, ka liela daļa maršruta pagāja uz lielceļa, braucot konstantā ātrumā, savukārt gaisa temperatūra bija +34 grādi pēc Celsija. Cits auto veica 480 kilometrus un sāka uzlādi ar 21% baterijas atlikumu, savukārt vēlvienam Semi izdevās nobraukt 600 kilometrus, bet baterijas atlikums bija 2%. Te gan jāpiebilst, ka datos netiek ņemts vērā reljefs, vadītāja braukšanas stils un vēl vairāki citi parametri, arī precīzs kravas svars nav zināms. Zemāk redzami dati par dažādiem auto un to, kādus rādītājus tie sasnieguši.

Avots: https://kursors.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

 

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv