Nozares jaunumi

Latvijas kravu pārvadātājiem ērtāka ceļu nodevu uzskaite Skandināvijā

Latvijas kravu pārvadātājiem ērtāka ceļu nodevu uzskaite Skandināvijā

Eiropas loģistikas un kravu pārvadājumu nozares mobilitātes pakalpojumu sniedzējs "DKV Mobility" un ceļu nodevu risinājumu kompānija "Tolltickets" ir parakstījuši līgumu, kas regulē jaunus abu uzņēmumu sadarbības veidus Ziemeļeiropas reģionā. Tas ir nozīmīgi arī Latvijas kravu pārvadātājiem, jo šādi tiek paplašināts viņiem pieejamo pakalpojumu klāsts Skandināvijā.

Šī reģiona valstīs "DKV Mobility" klienti tagad var izmantot mašīnās uzstādītās nodevu uzskaites ierīces un ar to saistītos pakalpojumus. Šoferiem tas ir noderīgi, šķērsojot Dāniju, Norvēģiju un Zviedriju, tostarp izmantojot ceļus, tiltus un prāmjus Norvēģijā, kā arī populāro Ēresunda un Lielā Belta (Störebelt) tiltu Zviedrijā un Dānijā.

""DKV Mobility" pastāvīgi modernizē gan savu, gan trešo pušu ceļu nodevu punktus, lai pārvadātāji un arī citi uzņēmumi varētu saņemt visdažādākos integrētos pakalpojumus. Mūsu partnerība ar "Tolltickets" palīdz mūsu klientiem ātrāk šķērsot nodevu punktus Skandināvijā, kur, kā zināms, strādā arī liels skaits Latvijas pārvadātāju," norāda Artūrs Michejenko, "DKV Euro Service Baltikum" vadītājs.

Universāla ierīce – ērtākai uzskaitei

Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā, tāpat kā lielākajā daļā citu Eiropas valstu, ceļu nodevas ir obligātas visiem kravas auto, kuru pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas. Norvēģijā šādiem transportlīdzekļiem jāizvēlas joslas ar marķējumu "AutoPASS", bet Dānijā un Zviedrijā – joslas ar marķējumu "BroBizz", "AutoBizz" vai "EasyGo".

Agrāk ierīce "DKV Box Europe EETS" (European Electronic Toll Service) jau darbojās vairākās valstīs – Latvijas pārvadātāji varēja ērti norēķināties par populārāko ceļu izmantošanu Polijā, Vācijā, Austrijā, Beļģijā, Spānijā, Francijā, Bulgārijā, Ungārijā, Itālijā, Šveicē un Portugālē. Savukārt tagad ar "DKV Box Scandic" ierīci to varēs darīt arī Skandināvijas valstīs, un, tā kā Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā Baltijas pārvadātāji ir nozīmīgs tirgus spēlētājs, tas ir liels bonuss. Ziemeļeiropas skarbo laikapstākļu dēļ šoferiem bieži vien jau tā nākas samazināt ātrumu, tāpēc svarīga ir katra ceļā ietaupītā minūte.

Nav nepieciešama skaidra nauda

Darbības princips ir vienkāršs: kravas mašīnās uzstādītās uzskaites sistēmas, piemēram, "DKV Box Scandic", skenē informāciju no nodevas punkta, un pārvadātājs vēlāk saņem vienu rēķinu par visām savām mašīnām. Šīs ierīces ir viegli pārliekamas no viena transportlīdzekļa citā un ir ātri gatavas darbam, kas ļauj autoparkam elastīgi plānot savu darbu.

Tāpat nav mazsvarīgi, ka automātiskā uzskaite padara nevajadzīgu skaidru naudu. Savukārt datiem par visiem pakalpojumiem, tostarp no dažādiem maksas automātiem, var ērti izsekot īpašā lietotnē.

"DKV Mobility" mobilitātes pakalpojumus Eiropā sniedz jau vairāk nekā 85 gadus, un tajā strādā vairāk nekā 1300 cilvēki. Uzņēmums apkalpo 213 000 aktīvu klientu, kuri izmanto 5,1 miljonu DKV degvielas un pakalpojumu karšu, kā arī nodevu uzskaites iekārtu.

Avots: https://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.