Nozares jaunumi

Jauni grozījumi par EK atļaujas kopiju kravas transportlīdzekļiem

Jauni grozījumi par EK atļaujas kopiju kravas transportlīdzekļiem

Saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos turpmāk pārvadātājiem, saņemot Eiropas kopienas atļaujas kopiju kravas transportlīdzekļiem, kuru pieļaujamā pilnā masa pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas, būs jāidentificē kravas transportlīdzekļi vai to sastāvi, lai varētu piemērot samazinātās finansiālās prasības. Vienlaikus ir precizēts, kādi dokumenti jāiesniedz transportlīdzekļa vadītāja atestāta saņemšanai gadījumā, ja mainījies kāds no iepriekš iesniegtajiem dokumentiem. Tāpat, ja kravas transportlīdzekļa vadīšanai pietiek ar B kategorijas vadītāja apliecību, transportlīdzekļa vadītāja atestāta saņemšanai vairs nav jāiesniedz dokuments, kas apliecina 95. koda iegūšanu.

Lai Autotransporta direkcija varētu pārliecināties par pārvadātāja finansiālā stāvokļa atbilstību, piemērot samazinātās finansiālās prasības un izsniegt pareizi noformētu Eiropas Kopienas atļaujas kopiju, turpmāk pārvadātājam iesniegumā būs jānorāda informācija par transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ar piekabi vai puspiekabi pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas. Eiropas Kopienas atļaujas kopijā par to tiks veikta atbilstoša atzīme. Ja, apvienojot transportlīdzekli ar piekabi vai puspiekabi, transportlīdzekļa sastāva pilnā masa pārsniedz 3,5 tonnas, samazinātās finansiālās prasības piemērot nevar.

Turpmāk transportlīdzekļa vadītāja atestāts trešo valstu autovadītājiem ir jāsaņem arī gadījumā, ja tiek veikti starptautiskie kravu pārvadājumi ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas. Pārvadātājiem, kuri plāno veikt komercpārvadājumus ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ar piekabi vai puspiekabi pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas, vadītāja atestāta saņemšanai nav jāiesniedz autovadītāja kvalifikācijas kartes kopija vai apliecināta profesionālā autovadītāja apliecības kopija (95. kods).

Ja mainījies kāds no iepriekš iesniegtajiem dokumentiem transportlīdzekļa vadītāja atestāta saņemšanai, vairs nebūs nepieciešams atkārtoti iesniegt visus dokumentus, bet tikai to dokumentu, kas ir mainījies (autovadītāja pases kopija, apliecināta autovadītāja darba līguma kopija, apliecināta autovadītāja apliecības kopija, vadītāja kvalifikācijas kartes kopija vai apliecināta profesionālā autovadītāja apliecības kopija). Līdz šim maiņas gadījumā bija atkārtoti jāiesniedz visi dokumenti.

Avots: https://www.atd.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.