Nozares jaunumi

Eksportējošiem uzņēmumiem jāmeklē iespējas klasisko eksportu apvienot ar digitāliem rīkiem

Eksportējošiem uzņēmumiem jāmeklē iespējas klasisko eksportu apvienot ar digitāliem rīkiem

Par spīti labajiem eksporta rādītājiem Covid-19 pandēmija eksportējošiem uzņēmumiem rada jaunus apstākļus, kuros klasiskā eksporta prakse jāapvieno ar digitāliem rīkiem.

Šī gada pirmajā ceturksnī Latvijas ekonomika kopumā ir pārsniegusi pirmskrīzes līmeni, un eksportēts gandrīz par 18% vairāk nekā pirms gada. 2020. gadā no Latvijas eksportētas preces uz 197 pasaules valstīm. Lielākie eksporta partneri ir Lietuva, Igaunija, Krievija, Vācija, Zviedrija, kas nodrošina pusi no visa eksporta apjoma. Vienlaikus, lai noskaidrotu kā palielināt Latvijas eksportējošo uzņēmēju konkurētspēju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sāk diskusiju ciklu, kurā sarunās ar uzņēmējiem izzinās to problēmas un izaicinājumus eksportā.

LIAA direktors Kaspars Rožkalns iezīmēja, kādas ir problēmas eksportētājiem: "Kā uzticēties digitālā laikmetā nezināmam partnerim, kā veikt procesu sertifikāciju, kā aizstāt izstādes un ceļošanu ar citiem rīkiem un instrumentiem, kā panākt labākus rezultātus. Mums ir ļoti daudz uzņēmumu, kas eksportē tādus zināmus produktus kā, piemēram, kokmateriālu, metālapstrādes uzņēmumi, mašīnbūve, elektronika. Ne visi šie uzņēmumi māk pilnībā izmantot digitālā laikmeta iespējas."

Tāpēc LIAA vēlas tiem palīdzēt sadarboties ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem. “Tie gan palīdzēs mūsu eksportētājiem, gan pēc tam pašam IT uzņēmumam faktiski radīsies jauni produkti, ko varētu piedāvāt arī tālāk tirgū,” piebilda Rožkalns.

Šī mēneša beigās hakatonā uzņēmēju problēmām risinājumu mēģinās rast jaunuzņēmumi no visas pasaules.

Avots: https://www.lsm.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.