Nozares jaunumi

Pirmajā pusgadā audzis kravu pārvadājumu apmērs ar autotransportu

Šī gada pirmajā pusgadā ir vērojams pieaugums sauszemes kravu pārvadājumiem ar autotransportu, veidojot 37,8 miljonus tonnu kravu, kas ir par 11,1% jeb 3,796 miljoniem tonnu vairāk nekā pagājušā gada pirmajā pusgadā. – tā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Iekšzemē ar autotransportu tika pārvadāti 28,7 miljoni tonnu kravu – kas ir par 9,1% vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā. Savukārt, starptautiskie kravu pārvadājumi pirmajos 6 mēnešos veidoja 9,1 miljonu tonnu kravu – par 18% vairāk nekā 2020.gadā. No tiem – eksporta kravas veidoja 2,56 miljonus tonnu, kas ir par 38,8% vairāk, bet importa kravas veidoja 1,79 miljonus tonnu, kas ir par 21,4% vairāk. Ārvalstīs pārvadāja 4,8 miljonus tonnu kravu, kas ir par 8,3% vairāk nekā pērn.

No kopējā ar autotransportu pārvadāto kravu apmēra 79,9% jeb 30,2 miljonus tonnu kravu pārvadāja komercpārvadājumos – tas ir par 18,7% vairāk nekā 2020.gada pirmajā pusgadā.

Runājot par avio kravu pārvadājumiem, lidosta “Rīga” šogad pirmajā pusgadā saņēma un nosūtīja 12,3 tūkstošus tonnu kravu, kas ir par 24,8% vairāk nekā 2020.gada pirmajos mēnešos.

Ar dzelzceļa transportu šogad pirmajos mēnešos pārvadāja 10,2 miljonus tonnu kravu, kas ir par 11,9% mazāk nekā pērn. Samazinājums vērojams arī jūras kravu pārvadājumiem, jo, kā norādīja statistikas pārvalde, 2021. gada pirmajā pusgadā no ostām nosūtīja un ostās saņēma 20,5 miljonus tonnu kravu, kas ir par 9,6% mazāk nekā 2020.gada pirmajā pusgadā.

Avots: https://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.