Nozares jaunumi

Lielākā daļa Latvijas kravu komercpārvadājumu Covid-19 laikā veikti uz Baltijas valstīm

Lielākā daļa Latvijas kravu komercpārvadājumu Covid-19 laikā veikti uz Baltijas valstīm

Latvijas starptautisko kravu autopārvadātāji vīrusa Covid-19 izplatības laikā turpina nodrošināt vitāli svarīgo kravu pārvadāšanu, liecina Autotransporta direkcijas veiktās aptaujas dati. Aptuveni puse Latvijas pārvadātāju situāciju vērtē kā stabilu. Visbiežāk kravu pārvadājumi tika veikti uz Lietuvu, Igauniju, Vāciju, Zviedriju un Krieviju. Līdz šim vīrusa izplatības laikā pārvadātāji saskārušies ar papildu izdevumiem un dīkstāvi, tomēr kravu autopārvadājumi nevienā brīdī netika apturēti.

Pārvadātāji starptautiskos kravu komercpārvadājumus visbiežāk veic uz Baltijas valstīm – 15% respondentu populārākais galamērķis ir Lietuva, bet 14% – Igaunija. Nepilni 10% uzņēmumu kravu pārvadājumus nodrošina uz Vāciju, 8% – uz Zviedriju, bet 7% – uz Krieviju.

36% Latvijas pārvadātāju norādīja, ka pērn, salīdzinot ar 2019. gadu, to rīcībā esošo transportlīdzekļu skaits, kas paredzēti komercpārvadājumu veikšanai, ir samazinājies, bet nepilni 55% respondentu norādīja, ka to skaits palicis nemainīgs. Savukārt šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar analogu periodu pērn, 24% respondentu transportlīdzekļu skaits ir sarucis, 61% – palicis nemainīgs, bet 15% – palielinājies. Lielākas izmaiņas bijušas Latvijas autopārvadātāju uzņēmumu apgrozījumā: 46% respondentu norādīja, ka pērn, salīdzinot ar 2019. gadu, apgrozījums naudas izteiksmē ir samazinājies, bet nepilniem 15% tas ir palielinājies. Savukārt šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2020. gada otro pusgadu, apgrozījums samazinājies 36% respondentu, bet palielinājies – 16,5% uzņēmumu.

"Pandēmijas laiks ir apliecinājis, ka starptautiskie kravu autopārvadājumi ir un būs būtiska transporta nozares sastāvdaļa, kas nodrošina vitāli svarīgo kravu pārvadāšanu. Pēdējo gadu laikā pārvadātājiem ir bijis jāsaskaras ne tikai ar valstu noteiktajiem ierobežojumiem vīrusa Covid-19 kontekstā, bet gan arī ar jaunajiem Mobilitātes pakotnes nosacījumiem un politisko situāciju, kas ietekmē darbību Krievijā un Baltkrievijā. Neskatoties uz visiem šķēršļiem, ir gandarījums, ka lielākā daļa Latvijas pārvadātāju šajā sarežģītajā laikā turpina sekmīgi darboties un arī atjauno savu autoparku," norāda Autotransporta direkcijas Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļas vadītāja Indra Gromule.​

Autotransporta direkcijas veiktā aptauja tika veikta, lai noskaidrotu vīrusa Covid-19 izplatības ierobežojumu ietekmi uz Latvijas starptautisko kravu autopārvadātāju darbību. Atbildes kopā iesniedza 212 uzņēmumi. Aptauja tika veikta šā gada jūlijā.

Avots: https://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.