Nozares jaunumi

Neskatoties uz ierobežojumiem, kravas pārvadātāju skaits šogad palielinājies

Neskatoties uz ierobežojumiem, kravas pārvadātāju skaits šogad palielinājies

Ņemot vērā, ka arī pandēmijas apstākļos starptautiskie kravas autopārvadājumu pakalpojumi bija pieprasīti, licencēto kravas uzņēmumu un transportlīdzekļu skaits šogad ir nedaudz palielinājies, informē Autotransporta direkcija.

Tomēr sakarā ar valstu noteiktajiem ierobežojumiem un apgrūtināto situāciju pārvadājumos uz Baltkrieviju un Krieviju, ir samazinājies kravu apgrozījums.

Šā gada jūlija sākumā Latvijā reģistrēti 4744 licencēti starptautiskie kravas pārvadātāji un 264 iekšzemes pārvadātāji, kas, salīdzinot ar analogu periodu pērn, ir par attiecīgi 1,3% vairāk un 1,9% mazāk. Licencēto kravas transportlīdzekļu skaits, ko izmanto starptautiskajos pārvadājumos, jūlija sākumā bija 16 336, bet iekšzemes pārvadājumos izmantoto transportlīdzekļu skaits – 5491, un tas ir par attiecīgi 2,6% un 2,9% vairāk. Savukārt izsniegto digitālā tahogrāfa karšu skaits pirmajos sešos mēnešos bija 2953, kas, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn, ir par 2,1% vairāk. Digitālā tahogrāfa karšu pieprasījuma pieaugums atspoguļo ekonomiskās aktivitātes pieaugumu, jo, atjaunojoties un palielinoties pārvadājumu intensitātei, ir nepieciešams nodarbināt arī vairāk autovadītāju, lai vadītu ar digitālajiem tahogrāfiem aprīkotus transportlīdzekļus.

"2020. gadā kravu apgrozība Latvijas pārvadātāju veiktajos komercpārvadājumos bijusi 12 683 miljoni tonnkilometru, kas ir par 10% mazāk, salīdzinot ar 2019. gadu. Iekšzemes pārvadājumos bija vērojams neliels palielinājums, bet starptautiskajā satiksmē, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir kritums sakarā ar valstu noteiktajiem ierobežojumiem vīrusa Covid-19 izplatības mazināšanai. Ņemot vērā aizvien pastāvošos ierobežojumus, sarežģīto politisko situāciju, kas ietekmē pārvadājumus uz Baltkrieviju un Krieviju, jo pārvadātāji atturas slēgt ilgtermiņa līgumus, kā arī Mobilitātes pakotnes nosacījumus, arī šogad varētu būt vērojama tirgus stagnācija," norāda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

2021. gada pirmajā pusgadā Latvijas pārvadātājiem izsniegtas 42 373 vienreizējās atļaujas starptautisko autopārvadājumu veikšanai un 698 Eiropas Transporta Ministru Konferences (ETMK) atļaujas, un tas ir par attiecīgi 5,6% un 0,7% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn. Ņemot vērā, ka kravu autopārvadājumi arī pandēmijas apstākļos nav apstājušies, ar populārākie galamērķi nav būtiski mainījušies: pieprasītākās atļaujas joprojām ir uz Krieviju (izsniegtas 29 046 atļaujas), Baltkrieviju (izsniegtas 10 569 atļaujas), Kazahstānu (izsniegtas 846 atļaujas) un Ukrainu (izsniegtas 714 atļaujas).

Avots: https://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv