Nozares jaunumi

Lidostā dubultojies apkalpoto kravu apjoms; visvairāk e-komercijas kravu no Ķīnas

Lidostā dubultojies apkalpoto kravu apjoms; visvairāk e-komercijas kravu no Ķīnas

Lidostā “Rīga” 2021. gada aprīlī apkalpoto kravu apjoms, salīdzinot ar 2020.gada aprīli, ir pieaudzis par 102%, sasniedzot 2155 tonnas. Tas ir šogad augstākais fiksētais kravu apjoma pieaugums, vērtējot attiecīgos 2020. un 2021. gada mēnešu rādītājus.

No visām aprīlī lidostā “Rīga” apkalpotajām kravām 680 tonnas bija pasta sūtījumi, 800 tonnas – e-komercijas kravas no Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR), bet 675 tonnas – pārējā ar regulārajām pasažieru un čarteru aviokompānijām atvestā krava. 2021. gada aprīlī par ceturtdaļu jeb 25% pieauga kravas gaisa kuģu lidojumu skaits (217 lidojumi). Tas ļāva par 52% palielināt ar kravas gaisa kuģiem pārvadāto kravu apjomu, kas veidoja 1606 tonnas.

Savukārt ar pasažieru gaisa kuģiem pārvadātais kravas apjoms, salīdzinot ar 2020. gada aprīli, no 10 tonnām ir palielinājies līdz 549 tonnām. Šis rādītājs ir skaidrojams ar to, ka pērn, sākot ar marta otro pusi, Latvijas valdība gandrīz pilnībā apturēja starptautisko satiksmi, un tas būtiski ietekmēja arī pārvadātās kravas daudzumu 2020. gada aprīlī. 2021.gadā līdz ar pasažieru regulāro reisu atsākšanos uz trešajām valstīm, ir vērojams 12,7% pieaugums kravu un pasta pārvadājumos aprīlī, salīdzinot ar šī gada martu.

Gada pirmajos četros mēnešos lidostā “Rīga” apkalpotās kravas apjoms bija 7862 tonnas un, salīdzinot ar 2020. gada janvāri-aprīli, tas ir gandrīz par piektdaļu – 18% – vairāk.

Avots: https://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.