Nozares jaunumi

Stena Line papildina Baltijas jūras floti

Stena Line papildina Baltijas jūras floti

Baltijas jūras floti papildinās jauns prāmis, informē kuģniecības kompānijā Stena Line.

Sākotnēji 186 metrus garais Visentini RoPax prāmis Stena Livia aprīļa vidū piebiedrosies prāmim Stena Flavia un kursēs maršrutā Nīnashamna-Ventspils. Vēlāk šī gada laikā, abi prāmji tiks novirzīti maršrutā Trāveminde-Liepāja, palielinot kapacitāti šajā maršrutā par 40%, un un saīsinot arī pārbrauciena laiku no 27 uz 20 stundām.

Stena Line 2021. gadā paplašina savu darbību Baltijas jūrā, abus prāmju maršrutus no Latvijas uz Zviedriju un Vāciju papildinot ar moderniem RoPax prāmjiem. Stena Line prāmji maršrutos Nīnashamna-Ventspils un Trāveminde-Liepāja sāka kursēt 2012. gadā. Šobrīd tie veido nozīmīgu Eiropas loģistikas tīkla daļu, savienojot Baltijas valstis, Krieviju un NVS valstis ar Vāciju un Zviedriju, kā arī ar pārējo Eiropu.

”Redzam, ka klientu pieprasījums Baltijas jūras reģionā pieaug. Pašlaik nostiprinām savu pozīciju un piedāvājumu klientiem, 2021. gadā to papildinot ar moderniem prāmjiem, kas nodrošina lielāku ietilpību un patīkamu laika pavadīšanu uz klāja abos maršrutos uz Latviju un atpakaļ,” stāsta tirdzniecības direktors Baltijas jūras ziemeļu reģionā Johans Edelmans.

Stena Livia tika uzbūvēts 2008. gadā Itālijas kuģu būvētavā Cantieri Navale Visentini. Prāmis var uzņemt 750 pasažierus, 200 automobiļus un 115 autopiekabes. Prāmis iepriekš bija pazīstams kā Étretat un Norman Voyager.

Stena Line vēl nav izziņojis precīzu laiku, kad Baltijas jūras maršrutos tiks veiktas izmaiņas, kā arī nav atklājis turpmākos plānus attiecībā uz abiem prāmjiem Stena Gothica un Urd.

Īsumā par prāmi Stena Livia

 • Nosaukums Livia ir atsauce uz Stena Line skandināvu vēsturisko mantojumu un prāmju itāļu izcelsmi. Sennorvēģu valodā ”Liv” nozīmē patvērumu un aizsardzību, savukārt ”Livia” – labvēlīgu skaudību (no latīņu ”lividus”).
 • Uzbūvēts: 2008. gadā kuģu būvētavā Cantieri Navale Visentini, Itālijā
 • Garums: 186 m
 • Platums: 25,6 m
 • Iegrime: 6,8 m
 • Ātrums: 23,5 mezgli
 • Kravas ietilpība: 2,250 līnijmetri (115 autopiekabes)
 • Automobiļu ietilpība: 200
 • Pasažieru ietilpība: 750
 • Kajītes: 103 (428 gultasvietas) + 51 sēdvieta
 • Uz klāja pieejams: veikals, restorāns, bārs, kino, bērnu rotaļu laukums

Avots: https://www.db.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.