Nozares jaunumi

Ārkārtējās situācijas laikā Latvijā pieaudzis kravas pārvadājumu skaits

Ārkārtējās situācijas laikā Latvijā pieaudzis kravas pārvadājumu skaits

Ārkārtējās situācijas laikā Latvijā pieaudzis kravas pārvadājumu skaits, vakar Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Viņš pastāstīja, ka ārkārtējās situācijas laikā Latvijā ieceļojošo personu skaits samazinājies par 83%, bet izceļojošo personu skaits samazinājies par 86%.

No 16.marta valsts robežsardze sāka speciālu apliecinājumu izsniegšanu personām par nepieciešamību ievērot Latvijas valdības rīkojuma nosacījumus. Pastāv divu veidu apliecinājumi.

Vieni paredzēti Latvijas valstspiederīgajiem, kas atgriezās no ceļojumiem vai ar repatriācijas reisiem. Šis apliecinājums paredz, ka persona ievēros īpašus piesardzības pasākumus, tai skaitā nodrošinās pašizolāciju. Savukārt otrs apliecinājums paredzēts kravu pārvadātājiem, kuri ierodas Latvijā vai šķērso Latviju tranzītā. Šis apliecinājums paredz, ka pārvadātājiem jāievēro izvairīšanās no publisku vietu apmeklēšanas.

Valsts robežsardzes apkopotā informācija liecina, ka neskatoties uz ārkārtējās situācijas noteikšanu kravu pārvadājumi pieauguši vairāk kā par 15%.Tas saistīts ar Latvijas kaimiņvalstu noteiktajiem ierobežojumiem, piemēram, Lietuva faktiski pilnībā slēdza savu robežu, līdz ar to vairāk kravu pārvadājumi novirzījās tieši caur Latviju.

“Līdz ar to Silenē un Pāterniekos (uz robežas ar Baltkrieviju) robežpārbaudes uz kravas pārvadājumiem pieauga, lai cik tas nebūtu dīvaini,” uzsvēra Pujāts.

Pēc ārkārtējās situācijas ieviešanas Latvijas robežsardze pastiprināja imigrācijas kontroli robežšķērsošanas vietās. Tas nozīmē, ka Latvijas robežsargi nodrošina apliecinājumu izsniegšanu kravu pārvadātājiem, kuri ierodas Latvijā vai šķērso Latviju tranzītā.

Ņemot vērā minēto kopējais izsniegto apliecinājumu skaits ir vairāk nekā 74 000. Aptuveni 11 000 izsniegti atbilstoši repatriācijas pasākumiem un 62 000 ir kravu pārvadātājiem, tehniskajām apkalpēm un citiem ārvalstniekiem, kuri Latviju šķērsojuši tranzītā.

Jau ziņots, ka kopš 17.marta Latvija ir pārtraukusi starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, proti, uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas.

Uz ārkārtējās situācijas izsludināšanas laiku Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas sauszemes robežšķērsošanas vietās atļauta ieceļošana Latvijas iedzīvotājiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija.

Tāpat Krievijas un Baltkrievijas iedzīvotāji netraucēti varēs atgriezties mītnes zemē, šķērsojot sauszemes robežu robežšķērsošanas vietās uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas.

Latvijas iedzīvotāju izceļošana uz Krieviju un Baltkrieviju ir aizliegta.

Ceļošanai Eiropas Savienības iekšienē no Latvijas puses nekādi ierobežojumi nav ieviesti, tomēr ceļotājiem jāņem vērā kaimiņvalstu noteiktie ierobežojumi.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā Valsts robežsardze pie Latvijas iekšējām robežām pastiprinātā režīmā veic imigrācijas kontroli. Eiropas Savienības iekšējās robežas Latvijai ir ar Lietuvu un Igauniju. Imigrācijas kontrole nozīmē to, ka robežsargi ārzemniekiem pārbauda dokumentus, lai noskaidrotu, vai ārzemnieka uzturēšanās Latvijā ir likumīga.

Latvijas Valsts robežsardze arī atgādina, ka Covid-19 izplatības mazināšanai Lietuva un Igaunija atjaunojusi robežkontroli uz robežas ar Latviju, tāpēc robežu drīkst šķērsot tikai kaimiņvalstu noteiktās vietās.

Avots: https://www.la.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.