Nozares jaunumi

Konteinerkravu apjomi Rīgas ostā pirmajā ceturksnī saglabājas stabilā līmenī

Konteinerkravu apjomi Rīgas ostā pirmajā ceturksnī saglabājas stabilā līmenī

Rīgas ostā strādājošie konteineru termināli bija vieni no pirmajiem, kas jau šā gada sākumā saskārās ar Covid-19 radītās globālās ekonomiskās krīzes ietekmi, tomēr konteinerkravu apjoms salīdzinājumā ar pagājušā gada ceturksni, ir samazinājies vien par 3%, portālu "Delfi" informēja SIA "Rīgas Universālais Termināls" izpilddirektors Jānis Kasalis.

Kopumā martā Rīgas ostā, ieskaitot periodu, kad Latvijā ieviesta ārkārtas situācija, ienākuši 43 konteinerkuģi un pārkrauts 37,5 tūkstoši TEU konteineru vienību.

Provizoriskie šī gada pirmā ceturkšņa dati par konteinerkravu apgrozījumu Rīgas ostā rāda, ka, neraugoties uz ekonomiski smago situāciju pasaulē, kopējo konteinerpārvadājumu apjomu izdevies noturēt gandrīz pērnā gada pirmā ceturkšņa līmenī - šī gada pirmajos trīs mēnešos Rīgas ostā pārkrauts 119,2 tūkstoši TEU konteineru vienību, kas ir par 3% mazāk nekā attiecīgajā periodā 2019. gadā.

"Ja pēdējos divos mēnešos mūsu termināļa konteinerkravu segmentā bija jūtamas tikai negatīvas tendences, tad pašreiz sākam izjust ražošanas jaudu atjaunošanos Ķīnā. Parādās neliels pieprasījums no Ķīnas, kas varētu pamazām stabilizēt konteinerpārvadājumu tirgu un novērst konteineru apgrozījuma kritumu," skaidro Kasalis.

Savukārt Rīgas ostas lielākā konteinertermināla SIA "Baltic Container Terminal" valdes loceklis Dmitrijs Kiseļevs norāda, ka uzņēmums konteineru plūsmas samazinājumu terminālī sāka izjust marta otrajā nedēļā.

"Tas bija saistīts ar konteineru importa samazinājumu no Ķīnas, ko savukārt izraisīja ražošanas jaudu dramatiskais kritums Ķīnā februāra mēnesī. Kā ķēdes reakcija sekoja tukšo konteineru trūkums un konteinerpārvadājumu frakta likmes kāpums, kas vēl samazināja konteinerpārvadājumu apjomu," stāsta Kiseļevs.

"Tas atsaucas arī uz uzņēmumu. Tajā pašā laikā mūsu pašu un klientu prognozētā 30% krituma vietā marta mēnesī, salīdzinājumā ar pagājušā gada martu, konteineru plūsma ir samazinājusies tikai par 10%. Tas ļauj terminālim darboties parastajā režīmā – kuģi tiek apkalpoti pēc grafika, un pakalpojumu klāsts klientiem netiek ierobežots," turpina Kiseļevs.

Trīs nedēļu laikā, kopš ārkārtas situācijas ieviešanas, Rīgas ostā, ievērojot stingrus drošības pasākumus, lai pasargātu ostas darbiniekus no inficēšanas riskiem, pieņemts un apkalpots 171 kravas kuģis, kopā pārkraujot 1,43 miljonu tonnu dažādu kravu - mežsaimniecības produktus, ogles, konteinerus, labību un lauksaimniecības produktus, naftas produktus, būvniecības materiālus u.c.

Kravu plūsma tiek nodrošināta gan ar jūras pārvadājumiem, gan pa sauszemi, izmantojot autotransportu un dzelzceļu. Kopš 13. marta Rīgas ostā, saņemot un nosūtot kravas, apkalpotas vairāk nekā 28 000 autotransporta vienības un 8 800 dzelzceļa vagonu vienības.

Rīgas osta ir lielākā Latvijas osta, te tiek apkalpoti 99% no Latvijas jūras konteineru pārvadājumiem un trešdaļa (33%) no visām Baltijas valstu jūras konteinerkravām.

Rīgas ostā strādā trīs termināli, kas pārkrauj jūras konteinerus, un vēl trīs komersanti, kas piedāvā konteinerkravu uzglabāšanas un loģistikas pakalpojumus, regulārus konteinerpārvadājumus uz un no Rīgas ostas nodrošina 7 konteinerlīnijas, tās visas turpina darbu arī šobrīd.

Avots: https://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.