Nozares jaunumi

Polijas vēstniece: Rindu problēma uz Polijas robežas atrisināta

Polijas vēstniece: Rindu problēma uz Polijas robežas atrisināta

Šī nedēļa sākās ar saspringtu situāciju uz Vācijas un Polijas robežas, kur daudzi autovadītāji no Baltijas valstīm bija iesprūduši kilometriem garās rindās pēc Polijas lēmuma slēgt savas robežas. Kāda patlaban ir situācija uz robežas, un vai notikušais atstās kādas sekas Polijas un Latvijas diplomātiskajās attiecībās? Par to telefonsarunā stāsta Polijas vēstniece Latvijā Monika Mihališina.

Kāda pēc jūsu informācijas ir situācija uz Polijas robežām, vai veidojas rindas?

Monika Mihališina: Pagaidām mūsu rīcībā ir informācija, ka tur problēmu nav. Visas kravas pārvadājumu mašīnas brauc cauri robežām, un tur nekādu problēmu nav. Polijas valdība un Polijas valsts iestādes, vakar atbildot uz trīs Baltijas valstu lūgumu nodrošināt tekošu preču piegādes plūsmu, parūpējās, lai autovadītāji, kuri veic preču piegādes, būtu atbrīvoti no robežkontroles un šķērsotu robežas bez problēmām.

Kas ir ar privātajām automašīnām?

Mums ir tās iekšējās robežas slēgtas, bet varam noorganizēt kolonnas. Tās domātas busiem un autobusiem. Jau desmit kolonnas pārbraukušas Polijai, bet vieglajām mašīnām tomēr vajag braukt uz prāmi.

Līdz 27. martam robežas ir slēgtas

Kā jums šķiet, vai šī situācija, kas bija izveidojusies, varētu atstāt sekas arī valstu attiecībās starp Latviju un Poliju?

Kā jau teicu – mēs nekad neesam sastapušies ar tādu pandēmijas situāciju. Polija rīkojās saskaņā ar likumu, un tādēļ mums bija ierobežojumi uz robežām.

Nav jau tik svarīgi runāt, kurš ar ko sastrīdējās uz robežas. Kritiskos brīžos cilvēki uzvedas dažādi, bet Polijas un Latvijas iestādes ļoti cieši sadarbojās.

KONTEKSTS:

Izplatoties vīrusam Covid-19, daudzas valstis ierobežojušas pārvietošanos pāri to robežām. To starpā ir Polija, kura no 15. marta ieviesusi virkni drošības pasākumu. 10 dienas atjaunota robežkontrole, ārvalstniekiem liegta ieceļošana Polijā (izņemot tos, kuri strādā vai pastāvīgi dzīvo valstī; netiek ierobežoti kravu pārvadājumi, uz robežas kravas automašīnas vadītājam ir jāiziet sanitārā kontrole), pārtraukta aviosatiksme un vilcienu satiksme ar ārvalstīm.

Tā kā vairāki Latvijas iedzīvotāji vēlējušies atgriezties mājās caur Poliju, sākotnēji tika solīts transporta koridors caur valsti. Taču vēlāk situācija sarežģījusies, un daļai iedzīvotāju nākas doties uz prāmi.

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti. Saraksts ar robežkontroles punktiem, kas darbojas, pieejams: https://www.iru.org/apps/cms-filesystem-action?file=/flashinfo/Border%20crossings%20open%20in%20Poland%2014.03.20.pdf

Avots: https://www.lsm.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.