Nozares jaunumi

Mežonīgo 3500 Zs kravinieku Thor 24 pārdevuši par 12 miljoniem dolāru

Mežonīgo 3500 Zs kravinieku Thor 24 pārdevuši par 12 miljoniem dolāru

Izsolē Rijādā (Saūda Arābija) pārdots amerikāņa Maika Harra kravas vilcējs Thor 24, kura pārbūvei viņš bija veltījis septiņus gadus. Pūles bija tā vērtais, jo unikālais kravinieks nopirkts par 12 miljoniem dolāru.

Veltot septiņus savas dzīves gadus projektam, kas nosaukts par Thor 24, Kalifornijas iedzīvotājs Maiks Harra uzbūvējis unikālu automobili, kam nav līdzīgu pasaulē. Projekta pamatā ir 1984.gada Peterbilt 359 Ultra Custom TT Crew Cab, kam pagarināts rāmis un iebūvēti divi sapāroti divpadsmitcilindru 12V-71 Detroit Diesel dīzeļdzinēji. Jau esošajiem četriem kompresoriem pievienoti vēl astoņi, kas 27,9 litru motoram palīdz izdot 3471 Zs pie 2500 apgriezieniem minūtē. Ieplūdes kolektora augšpusē uzstādīti astoņi slāpekļa oksīda baloni, bet atgāzu izvadīšanai paredzētas 24 izplūdes caurules.

Vilkme ar četru pakāpju Allison HT740 automātiskās pārnesumkārbas palīdzību tiek novadīta vilcēja aizmugures riteņiem. Thor 24 ir 13,41 m garš un sver 13,5 tonnas, var sasniegt 160 km/h, taču apstādināt to ir grūti, tādēļ aizmugures bamperī tam uzstādīti četri bremzēšanas izpletņi.

Vilcēja salonā uzstādītas 24 mērierīces: spidometrs, tahometrs, vairāki kompresora darbības un spiediena kontrolieri, bet virs vējstikla ir četri lieli displeji, kuros redzams ceļš mašīnas priekšā. Atpūtas zonā ir 40 collu televizors un 1500 vatu audio sistēma.

Kravinieka vizuālais noformējums veltīts skandināvu dievam Toram.

Avots: https://iauto.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.