Nozares jaunumi

Linkaits: Latvijas aviācija desmit gados ir spējīga panākt Zviedrijas līmeni

Linkaits: Latvijas aviācija desmit gados ir spējīga panākt Zviedrijas līmeni

Latvijas aviācijas nozare līdz 2030.gadam ir spējīga sasniegt Zviedrijas līmeni attiecībā uz pasažieru skaitu, lidojumu skaitu un kravu pārvadājumu skaitu uz vienu iedzīvotāju, ja pie tā tiks piestrādāts, ceturtdien 13.jūnijā, atklājot Rīgas Aviācijas forumu 2019, teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Atklāšanas runā ministrs uzsvēra, ka aviācijas forums ir laba ikgadējā tradīcija, lai paskatītos apkārt, ko dara konkurenti un sabiedrotie, kā arī nosprausti jaunus nākotnes mērķus.

Linkaits pauda, ka Latvijā aviācijas nozare var būt lepna, ik gadu nodrošinot apmēram 3,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), taču, lai gan tas ir ļoti labs rezultāts, nozare var sasniegt arī vairāk, jo Eiropā vidēji valstīs pienesums no aviācijas nozares ir 4,4% no IKP. «Neredzu iemeslus, kāpēc lai mēs Latvijā to nevarētu sasniegt,» teica ministrs, aicinot nozares spēlētājus būt ambiciozākiem, lai attīstītos ne tikai Latvijā, bet arī reģionā un visā Eiropā.

Tāpat satiksmes ministrs norādīja, ka Latvijas aviācijas nozarei, nedaudz pacenšoties, nebūtu grūti 2030.gadā sasniegt Zviedrijas līmeni attiecībā uz pasažieru skaitu, lidojumu skaitu un kravu pārvadājumu skaitu uz vienu iedzīvotāju.
Tajā pašā laikā Linkaits pauda, lai arī nevēlas būt pārāk ambiciozs, tomēr uzskata, ka jādomā par to, kurā brīdī Rīgas lidostā būs vajadzīgs otrs skrejceļš, jo, lai izmantotu pilnu lidostas potenciālu, ir jāskatās uz tīri tehniskām lietām. «Būtu tikai loģiski domāt, ka mūsu lidosta Rīga arī turpmāk augs un paplašinās savas teritorijas,» teica satiksmes ministrs, piebilstot, ka jau tuvākajos gados pie lidostas sāksies Rail Baltica dzelzceļa līnijas un arī stacijas būvniecība.

Satiksmes ministrs norādīja, ka, ņemot vērā sastrēgumus visā Eiropas gaisa telpā, par gaisa satiksmes organizēšanu Latvijā atbildīgajai Latvijas gaisa satiksmei ir jāceļ kapacitāte un efektivitāte, kā arī jāspēj gaisa satiksmes pakalpojumus piedāvāt arī uz citām valstīm.

Linkaits pauda cerību, ka strauju izaugsmi turpinās ne tikai lidosta Rīga, Latvijas gaisa satiksme un Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic, bet arī pārējie nozares spēlētāji.

Vienlaikus ministrs piebilda, ka jau vairākus gadus tiek runāts par aviācijas muzeja nepieciešamību Latvijā. Viņš pauda cerību, ka industrija spēs sanākt kopā un nolemt, kā šādu muzeju varētu atvērt.

Rīgā 13.jūnijā notiek Rīgas aviācijas forums 2019. Foruma laikā tiks spriests par aviācijas nozares izaicinājumiem Latvijā un Eiropā, bezpilota lidaparātu jeb dronu regulējumu tagadni un nākotni, kā arī dronu satiksmes integrāciju gaisa telpā.

Avots: https://bnn.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.