Ekonomikas pieaugumu izjūt arī Latvijas ostas – pērn gandrīz visās audzis kravu apgrozījums

Pagājušajā gadā lielās un mazās ostās kravu apgrozījums sasniedz 66,2 miljonus tonnu, kas ir par gandrīz 7% vairāk nekā pirms gada – pieaugums bijis visās ostās, izņemot vienu, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija.

Latvijas lielākajā – Rīgas ostā kravu apgrozījums bija 36,4 miljoni eiro un tas ir par 8,2% vairāk, tai skaitā Latvijas galvaspilsētā visvairāk – 14,2 miljoni tonnu – tiek pārkrautas ogles. Un to apgrozījums pērn auga par piekto daļu.

Otrā lielākajā – Ventspils ostā savukārt visvairāk – 9,8 miljoni tonnu – tiek pārkrauti naftas produkti, tiesa, to apgrozījums gan samazinājās par 3% un arī kopējo kravu apgrozījums pieauga vien par pusotru procentu, līdz 20,3 miljoniem tonnu. Trešajā lielākajā ostā Liepājā kravu apgrozījums palielinājās par 14,4%, sasniedzot 7,5 miljonus tonnu – tās gūtas, pateicoties galvenokārt labības un tās produktu pārkrauto apjomu pieaugumam par 21%.

Mazākās ostās kravu apjoms bija salīdzinoši mazāks, tomēr pieaugums gan vairākās ostās bijis divciparu apmēros, piemēram, Salacgrīvā tas pieauga par 31,6%, līdz 351 000 tonnu, Rojā – par 35%, līdz 70 000 tonnu, par 22% pieauga kravu apgrozījums Skultē, sasniedzot 998 500 tonnu.

Mērsraga ostā kravu apgrozījums 457 000 tonnu – bija audzis par nepilniem 5%tiem. Vienīgi Pāvilostā kravu apgrozījums pērn bija samazinājies par 14%, līdz 3000 tonnu kravu.

Avots: https://skaties.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.