Nozares jaunumi

Autotransporta direkcija ir sagatavojusi ETMK atļauju pamatsadales saraksta projektu

Autotransporta direkcija, apkopojot visus pārvadātāju iesniegumus 2019. gada ETMK atļauju, kas derīgas Krievijas teritorijā, saņemšanai, ir sagatavojusi pamatsadales saraksta projektu un aicina iesniegumu iesniedzējus ar to iepazīties līdz šī gada 5. decembrim. Pamatsadales saraksta projektu plānots apstiprināt un publiskot līdz šī gada 12. decembrim, savukārt atļaujas plānots izsniegt no šī gada 17. decembra.

Kā jau tika informēts iepriekš, Latvijai kravu pārvadājumiem ar EURO V ekoloģiskajai kategorijai atbilstošām automašīnām 2019. gadā ir pieejamas 50 gada un 360 īstermiņa atļaujas, kas derīgas pārvadājumiem Krievijas teritorijā, bet ar EURO VI drošām automašīnām – 72 gada un 288 īstermiņa atļaujas.

Kā liecina ATD apkopotā informācija, uz ETMK atļaujām, kas derīgas Krievijas teritorijā, pieteicās 223 pārvadātāji, no kuriem pēc iesniegumu izvērtēšanas pamatsadales saraksta projektā ietverti 212 pārvadātāji. Ņemot vērā, ka pieprasījums pēc minētā veida ETMK atļaujām ir augsts, lai saņemtu gada ETMK atļauju EURO V drošām automašīnām pārvadātāja rīcībā jābūt vidēji 21 EURO V automašīnai, savukārt EURO VI drošu automašīnu kategorijā – vidēji 24 automašīnām. Kopumā Latvijā reģistrētie pārvadātāji ir deklarējuši darbam ETMK atļauju sistēmā 1679 EURO V un 2269 EURO VI drošo kategorijai atbilstošas automašīnas.

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr.442 “Kārtība, kādā izsniedzamas, anulējamas vai uz laiku apturamas atļaujas starptautiskajiem kravas pārvadājumiem ar autotransportu” pārvadātājiem 2019. gadā izsniedzamo ETMK EURO V un EURO VI atļauju, kas derīgas Krievijas teritorijā, skaits aprēķināts, izvērtējot gan pārvadātāju rīcībā esošo ETMK atļauju sistēmas prasībām atbilstošo transportlīdzekļu skaitu 2018. gada 1. novembrī, gan to kā šī gada deviņos mēnešos izmantotas ETMK atļaujas, ja pārvadātājs šajā sistēmā strādājis.

Avots: http://www.atd.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv