Nozares jaunumi

Latvijas starptautiskie kravu autopārvadātāji kļūst arvien zaļāki

Latvijas starptautiskie kravu autopārvadātāji kļūst arvien zaļāki

Latvijas starptautiskie kravu autopārvadātāji regulāri atjauno savus autoparkus un arvien vairāk iegādājas videi draudzīgākus un drošākus transportlīdzekļus – tā liecina Autotransporta direkcijas statistikas dati. Veidot zaļāku un modernāku autoparku autopārvadātājus motivē iespēja kļūt par Eiropas Transporta ministru konferences (ETMK) daudzpusējo kravu pārvadājumu atļauju sistēmas dalībnieku un saņemt pieeju starptautiskajam kravu autopārvadājumu tirgum – 42 valstīm.

Šī gada 1. novembrī noslēdzās kravu autopārvadātāju iesniegumu pieņemšana Eiropas Transporta ministru konferences (ETMK) atļauju, kas derīgas arī Krievijas Federācijas teritorijā, saņemšanai kravu pārvadājumiem 2019. gadam. Autotransporta direkcija ir saņēmusi un reģistrējusi 223 autopārvadātāju iesniegumus, un tas ir par 4% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Kā liecina dati, Latvijas autopārvadātāju autoparka lielākā daļa atbilst augstākajai EURO V un EURO VI emisiju kategorijai. No 3963 ETMK sistēmā deklarētajiem transportlīdzekļiem 58 % ir EURO VI kategorijas automašīnas. Salīdzinot ar 2017. gadu, EURO VI kategorijas automašīnu skaits ir audzis par 16%, bet pēdējo divu gadu laikā – par 48%. Savukārt EURO V kategorijas transportlīdzekļu skaits katru gadu samazinās. 2018. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tas ir samazinājies par 17% - līdz 1380 automašīnām. Jāpiebilst, ka zemākas emisijas kategorijas transportlīdzekļi ir ne tikai videi draudzīgāki, klusāki un drošāki, bet tiem tiek piemērots arī mazāks ceļu nodoklis un autoceļu nodevas.

ETMK daudzpusējo kravu pārvadājumu atļauju sistēma, kurā Latvija darbojas no 1993. gada, ir vērsta uz kravu starptautisko pārvadājumu procedūru vienkāršošanu, tirgus liberalizāciju un videi draudzīgu transportlīdzekļu izmantošanu. ETMK atļauja ir daudzpusēja atļauja, kas darbojas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs un 15 ne ES valstīs. Kā liecina Autotransporta direkcijas apkopotā informācija par ETMK atļauju izmantošanu, Latvijas pārvadātāju galvenie darbības virzieni ir Baltkrievija, Itālija, Krievija, Turcija, Ukraina, Vācija.

Latvija ir paziņojusi, ka 2019. gadā vēlas saņemt 3876 ETMK atļaujas, no kurām 1284 gada un 2592 īstermiņa (derīgas 30 dienas) atļaujas. Atļaujas EURO VI kategorijas transportlīdzekļiem 2019. gadā veido 16% no kopējā pieprasīto atļauju skaita, un, salīdzinot ar šo gadu, minēto atļauju skaits ir dubultojies.

Avots: http://www.atd.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.