Nozares jaunumi

Pirmajā pusgadā Latvijā straujāks jaunu komercauto reģistrācijas pieaugums nekā vidēji ES

Pirmajā pusgadā Latvijā straujāks jaunu komercauto reģistrācijas pieaugums nekā vidēji ES

Latvijā šī gada pirmajos sešos mēnešos bijis straujāks jaunu komerciālo transportlīdzekļu (kravas automašīnu un autobusu) reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina trešdien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar šiem datiem šogad janvārī-jūnijā mūsu valstī reģistrēts 2041 jauns komerciālais transportlīdzeklis, kas bija par 15,4% vairāk nekā 2017.gada pirmajos sešos mēnešos.

ES vidēji janvārī-jūnijā jaunu komerciālo transportlīdzekļu reģistrācija gada griezumā pieauga par 4,7%.

No 30 Eiropas valstīm, par kurām datus apkopo ACEA, lielākais jauno komerciālo transportlīdzekļu reģistrācijas pieaugums janvārī-jūnijā gada izteiksmē bijis Zviedrijā (+40,7%), Lietuvā (+26,4%) un Ungārijā (+20,6%). Igaunijā šajā periodā jaunu komerciālo transportlīdzekļu reģistrācija palielinājusies par 11%.

Jaunu komerciālo transportlīdzekļu reģistrācijas kritums janvārī-jūnijā reģistrēts Beļģijā (-0,1%), Šveicē (-0,6%), Luksemburgā (-1,6%), Lielbritānijā (-3,5%), Islandē (-5,5%), Kiprā (-5,7%) un Dānijā (-6,1%).

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, izņemot Maltu, kā arī ES neietilpstošajās valstīs Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces.

Avots: https://www.tvnet.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.