Nozares jaunumi

Attīstās Latvijas tranzīta nozares sadarbība ar Baltkrieviju

Attīstās Latvijas tranzīta nozares sadarbība ar Baltkrieviju

Pagājušajā nedēļā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju, kurš Latvijā ieradās darba vizītē. Tikšanās laikā ministri apsprieda Latvijas un Baltkrievijas divpusējo attiecību jautājumu loku, tostarp sadarbību ekonomikas, transporta un tranzīta, pārrobežu sadarbības, izglītības, zinātnes, kultūras un citās jomās. Puses arī pārrunāja Eiropas Savienības (ES) – Baltkrievijas attiecību aktualitātes un reģionālos jautājumus.

E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par Latvijas-Baltkrievijas labajām kaimiņattiecībām un aktīvo sadarbību dažādās jomās, ko raksturo aktīvs politiskais dialogs un vizīšu apmaiņa. Ministri pauda gandarījumu, ka šā gada 6. septembrī Rīgā ir plānota 13. Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisijas sēde. “Baltkrievija ir nozīmīga kaimiņvalsts, tādēļ esam ieinteresēti šādu attiecību dinamiku uzturēt. Baltkrievija ir arī ļoti svarīga Latvijas ekonomiskās sadarbības partnervalsts un lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris starp Austrumu partnerības valstīm. Priecē Latvijas premjerministra vizīte Minskā šī gada februārī, kurā tikta panākta vienošanās par Latvijas un Baltkrievijas valdību kopīga rīcības plāna izveidi. Starpvaldību komisija rudenī jau varēs izvērtēt līdz šim paveikto,” sacīja E. Rinkēvičs.

E.Rinkēvičs vērsa uzmanību uz Latvijas tranzīta nozares atvērtību Baltkrievijas uzņēmējiem un aicināja veidot savu biznesu Latvijā kā Eiropas Savienības dalībvalstī. “Lai paaugstinātu tranzīta koridora efektivitāti, Latvija ir uzsākusi dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekta īstenošanu Austrumu-Rietumu tranzīta koridorā. Aicinu Baltkrievijas pusi izskatīt iespēju veikt dzelzceļa elektrifikāciju arī Baltkrievijas teritorijā,” uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs.

Vienlaikus televīzijas kanāls LNT ziņo, ka sadarbību ar Baltkrieviju pozitīvi vērtē arī VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz). Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad būtiski palielinājies Baltkrievijas kravu īpatsvars kopējā importa un sauszemes tranzīta pārvadāto kravu apjomā – no 15,7% pērn uz 25,5% šogad. Kopējais kravu pārvadājumu apjoms dzelzceļa satiksmē starp Baltkrieviju un Latviju veidoja 14,7 milj. tonnu, no tām 5,75 milj. tonnu jeb par 56,4% vairāk nekā pērn bija Baltkrievijas izcelsmes kravas.

“Tas ir darba rezultāts ar baltkrieviem – gan pārstāvniecības atvēršana, gan būtībā ļoti ciešs darbs sadarbībā ar Baltkrievijas dzelzceļu ir nesuši augļus,” uzsver LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Avots: https://www.tvnet.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.