ATPŪTAS KOMPLEKSS “LEJASTIEZUMI”
2018.GADA 1.-2.JŪNIJS

KOMANDU SPORTA VEIDU TURNĪRI

1. FUTBOLS
Dalībnieku skaits: pieci (5) dalībnieki - tikai vīrieši (ieteicams!), divi (2) rezervisti – tikai vīrieši. Noteikumi: sacensības notiek atbilstoši mini futbola noteikumiem uz 20x40 m liela laukuma (laukuma izmēri var nedaudz mainīties). Komandā uz laukuma pieci (5) spēlētāji, ieskaitot vārtsargu. Spēles laiks: 8 min. (2x4min.). Futbolu turnīrs tiks aizvadīts četrās (4) apakšgrupās uz diviem laukumiem. Punktu sadalījums: uzvara – 3 p. , uzvara pēcspēles sitienos – 2 p. , zaudējums pēcspēles sitienos – 1 p. , zaudējums pamatlaikā – 0 p. Futbola turnīrs apakšgrupu spēles sāksies 2.jūnijā plkst. 10:10. Pēc apakšgrupu spēlēm sekos izslēgšanas spēles (play-off).......

2. VOLEJBOLS
Dalībnieku skaits: četri (4) dalībnieki – trīs (3) vīrieši, viena (1) sieviete, divi (2) rezervisti – viens (1) vīrietis, viena (1) sieviete. Noteikumi: sacensības notiek atbilstoši tradicionālajiem volejbola noteikumiem uz 8x16 m liela laukuma. Spēle notiek ar pludmales volejbola bumbu. Ja komandā nav pietiekošs skaits vīriešu, tad tos ir atļauts aizvietot ar sieviešu spēlētājām. Pretēja aizvietošana (vīrietis aizvieto sievieti) nav atļauta. Spēles laiks: 8 min. Volejbola turnīrs tiks aizvadīts četrās (4) apakšgrupās uz diviem laukumiem. Tiek spēlēts viens sets līdz 21 punktam, pēc 11. punkta iegūšanas komandas mainās laukuma pusēm. Pie rezultāta 20:20 spēlē līdz divu punktu pārsvaram vai līdz 23 punktiem. Ja 8 min. laikā sets līdz 21 punktam netiek izspēlēts, tad uzvar komanda, kurai, beidzoties spēles laikam, ir vairāk iegūti punkti. Punktu sadalījums: uzvara – 2 p., zaudējums – 0 p. Volejbola turnīra apakšgrupu spēles sāksies 2.jūnijā plkst. 10:10. Pēc apakšgrupu spēlēm sekos izslēgšanas spēlēm (play-off).

3. STRĪTBOLS
Dalībnieku skaits: trīs (3) dalībnieki – divi (2) vīrieši, viena (1) sieviete, divi (2) rezervisti – viens (1) vīrietis, viena (1) sieviete. Noteikumi: Spēles tiesnesis pirms spēles izlozē komandu, kura uzsāks spēli. Spēle notiek līdz 30 punktiem vai 8 minūtēm atkarībā no tā, kas sasniegts pirmais. Neizšķirta gadījumā uzvar komanda, kura, spēli sākot, bijusi aizsardzībā. Pēc iemesta groza bumba pāriet otras komandas rīcībā. Uzbrūkošā komanda drīkst atlecošo bumbu mest grozā, bet komandai, kas atrodas aizsardzībā, tā vispirms jāizspēlē ārpus tālmetiena līnijas. Strīdus bumba visos spēles gadījumos tiek atdota komandai, kura atrodas aizsardzībā. Par pārkāpumu, kas izdarīts metiena brīdī iekšpus tālmetiena līnijas, jāmet 1 soda metiens, ārpus tālmetiena līnijas – 2. Par iemestu soda metienu komanda saņem 1 punktu. Pēc visiem soda metieniem notiek cīņa par bumbu. Saņemot nesportisku piezīmi, tehnisku piezīmi, vai piezīmi par spēles laika vilcināšanu, tiek mesti 2 soda metieni. Katrs gūtais grozs spēles laikā tiek fiksēts kā 1 punkts, tālmetiens 2 punkti. Spēles laiks: 8 min. Strītbola turnīrs tiks aizvadīts četrās (4) apakšgrupās uz diviem laukumiem.
Punktu sadalījums: uzvara – 2 p., zaudējums – 0 p. Strītbola turnīra apakšgrupu spēles sāksies 2.jūnijā plkst. 10:10. Pēc apakšgrupu spēlēm sekos izslēgšanas spēlēm (play-off)

KOMANDU SPORTA VEIDI
1. TAUTAS BULTA
Dalībnieku skaits: pieci (5) dalībnieki – četri (4) vīrieši, viena (1) sievietes, divi (2) rezervisti – viens (1) vīrietis, viena (1) sieviete. Ja komandā nav pietiekošs skaits vīriešu, tad tos ir atļauts aizvietot ar sieviešu spēlētājām. Pretēja aizvietošana (vīrietis aizvieto sievieti) nav atļauta. Izmantojot lokus un drošas bultas, spēlētāji veic šāvienus pa pretinieku komandas dalībniekiem. Dalībniekam, kuram ar tiešo trāpījumu pieskaras pretinieka šauta bulta, jāatstāj laukums. Par katru tiešo trāpījumu tiek piešķirts punkts. Katrs puslaiks noslēdzas, kad no spēles izstājas visi kādas komandas dalībnieki vai beidzas paredzētais laiks. Otrs puslaiks sākas ar visu komandas dalībnieku atgriešanos laukumā. Spēles noslēgumā tiek saskaitīti abos puslaikos komandu gūtie punkti un uzvar komanda ar lielāko punktu skaitu. Gadījumos, ja spēle noslēdzas neizšķirti, laukumā dodas komandu kapteiņi. Spēles laiks: 8 min. (2x4 min.). Tautas bultas turnīrs tiks aizvadīts pēc -1 sistēmas uz viena laukuma. Tautas bultas turnīrs notiks 9.jūnijā no plkst. 10:10.

2. MIERĪGS PRĀTS
Dalībnieku skaits: četri (4) dalībnieki. Komandas dalībnieku uzdevums savākt dažādu krāsu bumbiņas un nogādāt tās uz pareizās krāsas grozu. Bumbiņas tiek ielasītas un pēc tam arī nestas bļodā, kura atrodas atrakcijas dalībniekiem uz galvas. Veiklības un komandas sadarbības aktivitāte.

3. MIEDZIŅA BOBSLEJS
Dalībnieku skaits: četri (4) dalībnieki. Komandas uzdevums, stumjot gultu, kurai ir piestiprināti riteņi, nokļūt līdz finišam pēc iespējas ātrāk. Viens komandas dalībnieks guļ gultā, pārējie stumj. Veiklības un ātruma aktivitāte.

4. DUŠA
Dalībnieku skaits: divi (2) dalībnieki. Tērpušies peldētāju tērpos, dalībnieki veic noteiktu trasi. Pēc tam viens dalībnieks met bumbiņas mērķi. Precīzs trāpījums no-drošinās nelielu „dušu” komandas biedram. Precizitātes un veiklības aktivitāte.

5. LĪDZSVARS
Dalībnieku skaits: trīs (3) dalībnieki. Ejot pa baļķi, dalībnieki cenšas noturēt līdz-svaru un nest bumbiņu uz garas nūjas. Aktivitāte ir ar pieaugošu grūtības pakāpi, jo pēc katra veiktā posma nūja tiek nomainīta pret vēl garāku. Aktivitāte notiek stafetes veidā. Veiklības aktivitāte.

6. LABIRINTS
Dalībnieku skaits: četri (4) dalībnieki. Komandas uzdevums, pievelkot vai atlaižot virves, vadīt labirintu, tādā veidā palīdzot bumbiņai nonākt no starta līdz finišam. Veiklības un komandas sadarbības aktivitāte.

7. PĀRCĒLĀJS
Dalībnieku skaits: četri (4) dalībnieki, trīs (3) vīrieši, viena (1) sieviete. Komandas uzdevums, velkot ar virvi platformu, no vienas zonas uz otru nogādāt visus komandas dalībniekus. Uzdevums tiek veikts uz laiku. Veiklības un ātruma aktivitāte.

INDIVIDUĀLIE SPORTA VEIDI
1. “VIRŠI-A” ZOLE
Noteikumi: uz vietas notiks izloze, kurā dalībnieki tiks izlozēti trijniekos vai četriniekos (atkarībā no dalībnieku skaita). Turnīrs norit četrās kārtās. Visi dalībnieki izspēlē četras kārtas un plus finālu par vietām. Vienā kārtā spēlē 12 partijas vai 30 min. (pabeidzot iesākto partiju).
Punktu piešķiršana notiek katrā kārtā no 0 līdz 6. 1. vieta – 6 punkti, 1.–2. vieta – 5 punkti, 2. vieta – 4 punkti, 2.–3. vieta – 3 punkti, 3. vieta – 2 punkti, 3.–4. vieta – 1 punkts, 4. vieta –0 punkti.
Katras kārtas izspēlei tiek atvēlētas 40 minūtes. Desmit minūtes pirms kārtas beigām atskan brīdinājuma signāls. Pēdējai kārtai laika ierobežojuma nav.

2. GUMIJKOKS
Dalībnieks ir piesiets ar elastīgu gumiju. Izstiepjot gumiju, dalībniekam ir jāaiz-sniedz vairāki priekšmeti dažādos attālumos. Uzdevums tiek veikts uz laiku. Spēka un veiklības aktivitāte.

3. ROKDARBI
Apkārt dažādiem šķēršļiem ir aptīta virve. Dalībniekam uzdevums pēc iespējas ātrāk izvilkt cauri visai virvei gredzenu. Atrakcija tiek veikta uz laiku. Veiklības aktivitāte.

4. MAN BOKSS jeb “Nestrīdies. Citādi pasaukšu savu lielo brāli”
Aktivitātes dalībnieks ar boksa cimdiem veic sitienus pa mērķiem un cenšas tos no-triekt zemē. Veiklības aktivitāte.

5. VIRTUĻI
Dažādu krāsu lielformāta virtuļi jāsaliek pareizā secībā. Uzdevums tiek veikts uz laiku. Veiklības aktivitāte.

6. SPININGOŠANA
Aktivitātes dalībnieks veic tradicionālo spiningošanas metienu, tikai auklas galā ir golfa bumbiņa. Dalībnieka uzdevums trāpīt bumbiņu mērķī, kurš ir sadalīts vairākos sektoros un katram sektoram ir sava punktu vērtība. Precizitātes aktivitāte.

7. A-klases BILIJARDS
Neparasta labi zināmās biljarda spēles versija. Dalībnieks cenšas trāpīt bumbiņu kādā no vairākiem nodalījumiem. Katram nodalījuma ir noteikta punktu vērtība. Rezultāts pēc visu sitienu veikšanas ir iegūto punktu summa. Precizitātes atrakcija.

8. SLAPJAS KĀJAS
Dalībniekam pie kājām ir piestiprināti ūdens trauki. Uzdevums izmantojot šos traukus atnest ūdeni un piepildīt lielo mucu. Veiklības aktivitāte.

9. MAFIJA
Psiholoģiska lomu spēle ar detektīva sižetu, kas ļaus jautri un aizraujoši pavadīt laiku.