Su gimtadieniu, Lietuva!

Su gimtadieniu, Lietuva!

Mūsu kaimiņi lietuvieši šodien svin savas valsts Lietuvas simto gadadienu! Sirsnīgi sveicam!
Statistika liecina, ka Baltijas valstu vidū, vislielākie kravu pārvadājumu apjomi ar autotransportu ir tieši Lietuvā, kur arī nodarbināto skaits sektorā par 135% pārsniedz Latvijā nodarbināto skaitu.

Tieši tāpēc SIA Vervo jau izsenis veiksmīgi sadarbojas ar daudzām Lietuvas transporta kompānijām, tādejādi nodrošinot izdevīgus un ātrus autotransporta pakalpojumus mūsu klientiem ne tikai no Lietuvas, bet visā Eiropā. Kopumā mums Lietuvā ir gandrīz 600 partneru loģistikas un transporta nozarē.
Tomēr interesants fakts ir tāds, ka, neskatoties uz sīvo konkurenci, SIA Vervo pastāvēšanas laikā esam izveduši kravas vairāk kā 170 Lietuvas uzņēmumiem.
Lietuva ir lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris. 2017. gada 1. pusē abu valstu kopējais preču tirdzniecības apgrozījums sasniedza 2,17 miljardus eiro (18% no Latvijas kopējā ārējā preču apgrozījuma). Salīdzinot ar 2016. gada 1. pusgadu, kopējais tirdzniecības apjoms ir palielinājies par 573 miljoniem eiro jeb 36%.
2017. gada 1. pusē Latvijas preču eksports uz Lietuvu veidoja 928 miljonus eiro (pieaugums par 20%), bet preču imports sastādīja 1,2 miljardus eiro (pieaugums par 50%).
Savukārt Latvijas un Lietuvas pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums 2017. gada 1. pusgadā sasniedza 292 miljonus eiro. Salīdzinot ar 2016. gada 1. pusgadu, tas ir pieaudzis par 5,42 % jeb 15 miljoniem eiro.
Lai sekmētu abu valstu ekonomisko sadarbību, identificētu investorus un sniegtu atbalstu Latvijas uzņēmumiem sadarbības partneru meklēšanā, 2005. gadā Viļņā tika atklāta Latvijas Tirdzniecības palāta, bet 2011. gadā - Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecība Lietuvā. Kopš 2007. gada ik gadu Viļņā tiek pasniegta „Nameja balva” veiksmīgākajiem Latvijas uzņēmumiem Lietuvā.