2017. gada decembra žurnāla „Kapitāls” numurā savu viedokli par ‘Rīgas loma tranzīta nozarē pārskatāmā nākotnē’ izteica arī SIA Vervo direktors Māris Dreimanis.

„Rīgas lomu Latvijas tranzīta nozarē nepārprotami noteiks Rīgas brīvostas spēja izturēt konkurenci reģionālajā un globālajā transporta ķēdē: pastāvēs, kas mainīsies!

Vēsturiski esam bijuši atkarīgi no Krievijas tranzīta, kur pēdējo gadu laikā ir jūtams kravu kritums. Tieši tāpēc ir jāturpina veiksmīgi uzsāktā kravu diversifikācija, kā arī jāturpina investēt piegādes ķēžu inovācijās, akcentējot konteinerkravas.

Ģeogrāfiski loģiskākais risinājums ir Rīga kā tranzīta punkts starp Ķīnu, Centrālāzijas valstīm un Skandināvijas valstīm – Zviedriju, Norvēģiju, Dāniju. Šajā maršrutā kravas no Austrumiem nonāk līdz Rīgai ar dzelzceļa transportu, bet tālāk piegāde notiek ar prāmjiem un autotransportu. Ceļu no Rīgas uz Skandināviju veiksmīgi ir iestaigājuši Latvijas eksportētāji, to izjūt arī Latvijas loģistikas un transporta nozares pārstāvji, piemēram, SIA Vervo apjoma kāpums eksporta kravu pārvadājumiem ar autotransportu uz Skandināviju ir apmēram 30% salīdzinot 2016. un 2017. gada pirmos deviņus mēnešus.

Eiropas mēroga tranzītā nedrīkst nenovērtēt arī Rail Baltica lomu, jo šis dzelzceļa projekts savienos ne tikai Baltijas valstis ar Poliju, bet netieši arī Somiju, tādejādi veicinot Igaunijas, Somijas eksportu un importu un nodrošinot tranzītu Latvijai.”

Paldies žurnālam Kapitāls un īpaši Dzintaram Zaļūksnim par iespēju izteikt savu viedokli.

SIA Vervo ir pilna servisa loģistikas uzņēmums, kas piedāvā dažādus starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, un visus ar tiem saistītos pakalpojumus.

Kopš 2008. gada transporta uzņēmums SIA Vervo ir nodrošinājis augstas kvalitātes pakalpojumus vairāk kā 4000 uzņēmumiem un individuālajiem kravu sūtītājiem, piedāvājot visu veidu kravu pārvadājuma pakalpojumus uz un no vairāk kā 120 pasaules valstīm.

Mūsu komanda ir loģistikas nozares profesionāļi, kuri ir uzkrājusi vairāk kā 50 gadu kopējo pieredzi. Komanda, kas ir spējīga uzņemties pat viss sarežģītākos risinājumus un no tā gūstot gandarījumu ir katra uzņēmuma veiksmes faktors. Katra darbinieka individuālie panākumi un inovatīvās idejas ir degviela mūsu attīstībai, veicinot mūsu klientu biznesu attīstību un pārliecību, ka esam drošākais un ērtākais sadarbības partneris loģistikas jautājumos. Šo mērķu un uzdevumu veiksmīga īstenošana ir pilnībā atkarīga no mūsu darbinieku pieredzes, aktivitātes un lojalitātes. Bagāta profesionālā pieredze, finansiālā stabilitāte, pārbaudīti kravas pārvadājumu maršruti, kā arī izdevīgi sadarbības līgumi ar vadošajiem Latvijas un ārvalstu kravu pārvadātājiem nodrošina stabilu pamatu mūsu darbam ar klientiem.