Nozares jaunumi

Valdības solītie autopārvadātāju glābšanas pasākumi iestrēguši

Latvijas pārvadātājiem ir neiespējami apgūt tādus jaunus tirgus kā, piemēram, Azerbaidžānā un Uzbekistānā.Autopārvadātāji valdības solītos komersantu glābšanas pasākumus saistībā ar Krievijas noteikto embargo pārtikas produktiem gaida jau gandrīz mēnesi, taču pagaidām bez rezultātiem, norādīja biedrības "Latvijas Transports" valdes priekšsēdētājs Ziedonis Apariņš.

Viņš uzskata, ka valdības solījumi ir iestrēguši valdības varas gaiteņos un "pat masu medijos dotie solījumi ne tikai transporta un loģistikas nozarē ir bijuši nekas cits kā pirmsvēlēšanu populisms".

Apariņš atgādināja, ka līdz ar Krievijas noteikto embargo tika sasaukta ārkārtas sapulce, kurā piedalījās satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V), ministriju, transporta un loģistikas nozares pārstāvji. Izvirzot priekšlikumus, panākta vienošanās par trīs atbalsta punktiem - atcelt transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokli kravas automašīnām un puspiekabēm, kā arī veikt grozījumus normatīvajos aktos attiecībā uz Latvijas garantijas aģentūru, lai arī autopārvadātāji spētu izmantot valsts galvojumus un saņemtu kredītbrīvdienas finansēto objektu atlikušajām vērtībām. Tāpat plānotas izmaiņas likumos un normatīvajos aktos, lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) spētu piemērot nodokļu brīvdienas uzņēmumiem.

Apariņš arī norāda, ka Latvijas pārvadātājiem ir neiespējami apgūt tādus jaunus tirgus kā, piemēram, Azerbaidžānā un Uzbekistānā, uz kurām jāmēro ceļš tranzītā caur Krieviju, jo attiecībā uz embargo noteikto preču grupu tas ir aizliegts. Tāpat viņu uztraucot ziņas, ka Krievija plāno ieviest ceļu maksu jau no 2014.gada novembra.

Kā ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem. Šajā sarakstā pagaidām nav iekļautas šprotes, zivju un gaļas konservi, kā arī alkohols un saldējums.

Krievijas ieviestās sankcijas pārtikas produktu importam transporta nozarē vistiešāk skars tos autopārvadātājus, kuri izmanto refrižeratora tipa automašīnas, un zaudējumi kopumā varētu sasniegt vairākus desmitus miljonu eiro.

Kā ziņots, valdība 12.augustā nolēma Krievijas sankciju skartajiem Latvijas uzņēmumiem piešķirt nodokļu brīvdienas, kā arī eksporta tirgu apgūšanai piešķirt papildu piecus miljonus eiro. Kā sacīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), īpaši atvieglojumi būtu piešķirami tiem uzņēmumiem, kuru eksporta darījumu īpatsvars uz Krieviju ir lielāks par 10% no kopējā realizācijas apjoma. Tas pats kritērijs attiecas uz šo uzņēmumu piegādātājiem.

Tāpat valdība pieņēmusi lēmumu, ka Ekonomikas ministrijai (EM) jārod risinājums, lai cietušajiem uzņēmumiem palīdzētu ar kredītu garantijām. Dombrovskis atzina, ka 30-40 miljoni ir maksimālā summa, ko novirzīt kredītu garantijām, bet uz vienu uzņēmumu šī summa nebūs lielāka par vienu miljonu eiro.

Valdība arī lēma, ka EM no saviem līdzekļiem eksporta tirgu apgūšanai pārdalīs piecus miljonus eiro.

Sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) EM vērtē atbalsta iespējas piena nozarei, savukārt Satiksmes ministrija jau valdībā rosinājusi transporta operatorus atbrīvot no transporta līdzekļu ekspluatācijas nodokļa.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv