Nākamā gada pirmajā pusgadā Rīgā tiks organizēta augsta līmeņa starptautiskā konference par Eiropas-Āzijas koridoru attīstību.Ceturtdien, 4.septembrī, Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis tikās ar Turkmenistānas amatpersonām un pārrunāja abu valstu esošās un turpmākās sadarbības iespējas transporta jomā.

U.Reimanim notika saruna ar Turkmenistānas premjerministra 1.vietnieku, ārlietu ministru Rašidu Meredovu, kā arī premjerministra vietnieku transporta jautājumos Saltiku Satlikovu, aviācijas ministru Merdanu Ajazovu un upes un jūras transporta ministru Rustamu Gutlijevu, autotransporta ministru Maksatu Aidogdījevu.

U.Reimanis sarunas laikā Turkmenistānas premjerministra 1.vietniekam, ārlietu ministram R. Meredovam iesniedza Nolīguma projektu starp Latviju un Turkmenistānu par starptautisko automobiļu satiksmi, kas tādējādi sekmētu abu valstu sadarbības paplašināšanos kravu pārvadājumu jomā. Latvijas puse izteica gatavību organizēt abu valstu autotransporta jomas ekspertu tikšanos.

Tāpat puses vienojās, ka rudenī Ašhabadā plānotajā abu valstu Starpvaldību komisijas laikā, tiks pieņemts lēmums par transporta darba grupas izveidi. Kura sekmētu dažādu ar transporta, t.sk. autotransporta, aviācijas, dzelzceļa, ostu jautājumu ātrāku risināšanu, jo līdzšinējā sadarbība transporta un loģistikas jomas liecina par aktīvu interesi no abu valstu puses.

Kā jau iepriekš informēts, tad 2013.gada jūnijā, Rīgā satiksmes ministrs Anrijs Matīss un Turkmenistānas premjerministra vietnieks, ārlietu ministrs Rašids Meredovu parakstīja saprašanās memorandu, lai veicinātu sadarbību aviācijas jomā, jo Turkmenistāna Rīgas lidostu redz kā pievilcīgu tranzīta punktu transkontinentālo reisu izveidei.

Sarunu laikā tika pārrunāta esošo situāciju saistībā ar plānoto gaisa pārvadājumu uzsākšanu maršrutā Ašhabada – Rīga – Toronto. Turkmenistānas pārstāvji informēja par esošo gatavību reisa Ašhabada – Rīga – Toronto atklāšanā, kā arī nepieciešamajiem turpmākajiem soļiem tā īstenošanā.

Sarunā U.Reimanis atzīmēja, ka Latvijas svarīga prioritāte arī turpmāk būs transporta koridoru attīstība starp Eiropu un Āziju. Nākamā gada pirmajā pusgadā, kad Latvija būs prezidējošā valsts ES Padomē, aprīļa mēnesī Rīgā tiks organizēta augsta līmeņa starptautiskā konference par Eiropas-Āzijas koridoru attīstību, uz kuru uzaicināti Turkmenistānas valdības pārstāvjus.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.