Tie, kas vēlas plānot savu budžetu, degvielas cenu stabilitātes dēļ var justies mierīgi.Patlaban pasaulē nav tādu faktoru, kas liktu dramatiski mainīt degvielas cenas, kā tas notika pirms trim gadiem aprīlī, kad cena pārsniedza psiholoģisko viena lata robežu, intervijā norāda Latvijas degvielas tirgotāju asociācijas prezidents un degvielas tirgotāja «Astarte - Nafta» valdes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis.

Viņš skaidro, ka tie, kas vēlas plānot savu budžetu, degvielas cenu stabilitātes dēļ var justies mierīgi.

Kā vienlaikus gan norāda eksperts, ir jāsaprot, ka Irākas un Sīrijas jautājumi nav atrisināti un tie var ietekmēt naftas cenas. Šie nemiera punkti ne tik daudz ietekmē piegādes, cik pasaules tirgos rada ažiotāžu.

Tāpat Krievijas un Ukrainas konflikta iespaidā noteiktās sankcijas situāciju degvielas tirgū nemainīšot, jo Latvija no Krievijas degvielu nesaņem vai gandrīz nesaņem. Latvijā gan tiekot lietota Krievijas nafta, taču, kā rādot līdzšinējā pieredze, nekādas ekonomiskās sankcijas, kā, piemēram, atteikšanās pirkt Krievijas resursus, tai skaitā naftu un gāzi, nenotiek. «Līdz ar to darbojas pasaules tirgus principi un viss. Nekas nav mainījies. Protams, ja reģionā ir krīze, tad degvielas patēriņš ir mazāks. Ja bija apjomīgāki kravu pārvadājumi, tad tie tiek ietekmēti, bet tieši degvielas tirgus netiek ietekmēts,» skaidro Karčevskis.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā naftas cenas pasaules tirgū piedzīvojušas kritumu, «Brent» jēlnaftas cenai samazinoties līdz gada laikā zemākajam līmenim saistībā ar prognozēm par vāju naftas pieprasījumu.

Londonas «Brent» jēlnaftas cena septembra piegādēm trešdien dienas vidus tirdzniecības sesijā uz brīdi nokritās līdz 102,37 dolāriem (76,7 eiro) par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš pērnā jūlija.

Tirdzniecības turpinājumā «Brent» jēlnaftas cena pakāpās līdz 102,9 dolāriem (77,1 eiro) par barelu, kas ir par 0,12 dolāriem mazāk salīdzinājumā ar cenu biržas slēgšanas brīdī otrdien.

Savukārt ASV vieglās jēlnaftas «West Texas Intermediate» (WTI) cena samazinājusies par 0,13 dolāriem - līdz 97,24 dolāriem (72,86 eiro) par barelu.

Starptautiskā Enerģētikas aģentūra (IEA) otrdien samazināja globālā naftas pieprasījuma pieauguma prognozes šim un nākamajam gadam, šādu lēmumu skaidrojot ar nestabilu globālās ekonomikas izaugsmi, kas negatīvi ietekmē naftas pieprasījumu un cenas.

Avots: financenet.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.