Nozares jaunumi

Starptautisko kravu autopārvadājumu atļaujām varētu pieteikties elektroniski

Šīm atļaujām varētu pieteikties, autentificējoties ATD mājaslapā plānotajā rīkā.Lai mazinātu administratīvo slogu starptautiskajiem kravu autopārvadātājiem, VAS „Autotransporta direkcija” plāno ieviest elektronisku pieteikšanos starptautisko kravu pārvadājumu atļaujām.

Tas nozīmē, ka šīm atļaujām varētu pieteikties ne tikai klātienē, vai nosūtot pieteikumu atļaujas saņemšanai pa pastu, vai elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, bet arī, autentificējoties ATD mājaslapā plānotajā rīkā. Elektronisko dokumentu apmaiņai un personas identifikācijas pārbaudei paredzēts izmantot Vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu www.latvija.lv. Tādā veidā tiks vienkāršota starptautisko kravu autopārvadājumu atļauju saņemšana.

To paredz Satiksmes ministrijas izstrādātie grozījumi kārtībā, kādā izsniedzamas, anulējamas vai uz laiku apturamas atļaujas starptautiskajiem kravas pārvadājumiem ar autotransportu, ko ceturtdien, 14.augustā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē. Par tiem vēl lems valdība.

Minētie grozījumi arī precizē kritērijus, kuri ņemami vērā, lemjot par izsniedzamo pārvadājumu atļauju skaiti uz valstīm, kuru skaits nenodrošina pārvadātāju pieprasījumu.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.