Nozares jaunumi

Rīgas brīvostā pārkrauto kravu apjomi pieauguši visos segmentos

Rīgas brīvostā palielināts pārkrauto kravu apgrozījums visos kravu segmentos.Rīgas brīvostā jūlijā pārkauti nepilni 3,5 miljoni tonnu dažādu kravu, kas ir par 15,8% vairāk nekā šajā laika posmā pērn, arī pirmā pusgada rezultāti uzrāda apjomu palielinājumu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Rīgas Brīvostas pārvaldes Sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne.

Statistikas dati liecina, ka Rīgas brīvostā palielināts pārkrauto kravu apgrozījums visos kravu segmentos, kā arī saglabāts un nostiprināts Rīgas brīvostas kā Baltijas valstu vadošās ostas status.

Salīdzinājumā ar 2013.gada pirmo septiņu mēnešu rādītājiem šogad beramkravu segmentā apjoms palielinājies par 10,4%. Kopumā gada pirmajos septiņos mēnešos apstrādāti 13,1 miljons tonnu, kas ir vairāk nekā puse no kopumā Rīgas ostā apstrādātā kravu apjoma.

Ievērojams pārkrauto kravu apjoms novērojams ķīmisko kravu segmentā, kas skaidrojams ar jaunajā minerālmēslu pārkraušanas termināļa darbības sākšanu pagājušā gada nogalē. Pārkrauto minerālmēslu apjomi pārskata periodā auguši par 46,3%, sasniedzot 1,4 miljonus pārkrauto tonnu.

Vēl arvien apgrozījuma kāpums vērojams ogļu pārvadājumos - tas audzis par 8,6%, salīdzinot ar iepriekšējā gada septiņiem mēnešiem. Gandrīz četras reizes vairāk ir labības pārvadājumu. Par 39% vairāk ir metāllūžņu, par 5,9% zāģmateriālu. Kopējais atsevišķi neizdalīto kravu apjoms sasniedzis 1,5 miljonus tonnu, kas ir par 1% vairāk nekā gadu iepriekš.

Šogad par 2,6% sarukuši dažādu metālu kravu pārvadājumi. Samazinājums par 0,7% vērojams ferokausējumu, par 70% - celtniecības materiālu, par 43% koksnes šķeldas pārvadājumos. Šie kravu veidi gan veido nebūtisku ostas kopējās darbības īpatsvaru.

Ģenerālkravu segmentā vērojams 7,1% pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējā gada atskaites periodu. Kopumā šajā segmentā apstrādāti 4,1 miljons tonnu.

Saskaņā ar plānoto ģenerālkravu segmentā turpina palielināties konteinerizēto kravu daudzums. Šā gada pirmajos septiņos mēnešos tas pieaudzis par 3,8%, sasniedzot 2,3 miljonus tonnu. Par 1,2% vairāk ir "roll on/roll off" kravu, trīskāršojušies metālu pārvadājumi, pieaudzis arī zivju apjoms un ķīmiskās kravas.

Vērtējot no kravu apjoma pieauguma viedokļa, īpaši veiksmīgs šis gads ir bijis lejamkravu segmentā. Tā kopējais apjoms palielinājies par 37,5%, tostarp naftas produktu pārkraušana palielinājusies par 38%. Kopumā Rīgas brīvostā šogad apstrādāti 6,1 miljons tonnu lejamkravu.

Šogad Rīgas ostā apkalpoti 506 tūkstoši pasažieri, kas ir par 2,2% vairāk nekā 2013.gada pirmajos septiņos mēnešos.

Avots: riga.pilseta24.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.