Nozares jaunumi

Ventspils brīvostā kravu apgrozījums palielinājies par 15%

Osta2012.gada astoņos mēnešos Ventspils brīvostā kravu apjoms palielinājies par 15% , sasniedzot gandrīz 22 miljonus tonnu, un turpina būtiski pārsniegt šogad plānoto, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Šī gada astoņos mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauti 21,8 miljoni tonnu kravu, kas ir par 2,8 miljoniem tonnu jeb 15% vairāk nekā pirms gada un par 3,8 miljoniem tonnu jeb 21% pārsniedz šogad plānoto apjomu. „Ventspils brīvostas termināļi turpina iesākto pozitīvo kravu apgrozījuma pieauguma kursu.

Tas ļauj brīvostas pārvaldei nopietni plānot jaunus ostas attīstības projektus, jo katra pārkrautā kravas tonna dod ienākumus ne tikai pašam terminālim, bet arī brīvostas pārvaldei ostas infrastruktūras attīstībai, un ir dzinējspēks ekonomikā, kas dod ienākumus termināļu maksāto nodokļu veidā valsts un pašvaldību budžetā,” uzsver A.Lembergs.

Šobrīd Ventspils brīvostā tiek būvēts jauns sauskravu terminālis, kas dos iespēju paplašināt pieejamās platības un darbību esošajam koksnes pārkraušanas terminālim, kā arī ģenerālo kravu terminālim. No kopējiem termināļa būvniecības izdevumiem – 9,5 miljoni latu būvniecībai un 0,2 miljoni latu būvuzraudzībai un autoruzraudzībai – 62% segs ES Kohēzijas fonds.

Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām.

Astoņos mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 11,6 miljoni tonnu, kas ir par 18% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 5,9 miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 45% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Turpina palielināties Ro-Ro kravu apjoms – astoņos mēnešos to apjoms sasniedzis 1,3 miljonus tonnu, kas ir par 3% vairāk nekā pirms gada.

Prāmju līnijās visvairāk palielinājies tieši pasažieru un vieglo auto skaits, attiecīgi par 26% un 32%. Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bijis SIA „Ventspils Nafta termināls” – par 13%, AS „Baltic Coal Terminal” – par 28%, AS „Ventbunkers” – par 57% un AS „Ventspils tirdzniecības osta” – par 16%.

Avots: www.portofventspils.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv