Nozares jaunumi

Krīze Ukrainā izraisīs transporta plūsmas izmaiņas

Pirmā ceturkšņa statistika atklāj būtisku samazinājumu Ukrainas virzienos.Pašreizējais konflikts ar Krieviju negatīvi ietekmē Ukrainas loģistikas nozari, un tas izraisīs arī globālās transporta plūsmas izmaiņas, nav izslēgts, ka atsevišķas šīs plūsmas daļas tiek Latvijai, intervijā norāda Latvijas Transporta un sakaru institūta profesors, Latvijas Transporta un izglītības asociācijas prezidents Igors Kabaškins.

Eksperts skaidro, ka transporta plūsmas ir jutīgas pret šāda veida ietekmi. «Kravas neved caur teritorijām, kur norisinās karadarbība, nav svarīgi, lokāla vai globāla. Visi saprot, ka kravas un transporta drošības risks ir pārāk liels,» norāda Kabaškins.

"Pirmā ceturkšņa statistika atklāj būtisku samazinājumu Ukrainas virzienos. Tranzīta plūsmas tiek pārplānotas,» viņš piebilst.

Kabaškins skaidro, ka loģistikas piramīda sastāv no vairākiem līmeņiem - ģeogrāfiskā, ekonomiskā, institucionāli politiskā - un tikai pēc tam seko infrastruktūra.

«Ja institucionāli politisko līmeni bloķē starptautisks konflikts, [kravu] plūsma apsīkst, pat tad, ja ir vismodernākā infrastruktūra,» uzsver eksperts.

«Es domāju, ka konflikts ar Krieviju ir spēcīgs trieciens Ukrainas loģistikas kompleksam un tam būs vajadzīgs ilgs laiks, lai atjaunotu uzticamību. Globālās transporta plūsmas arī manīsies. Acīmredzot daļa tiks mums,» uzskata Kabaškins.

Avots: www.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.