Nozares jaunumi

Degvielas uzpildes stacijās sāks tirgot eirovinjetes

Autoceļu lietošanas nodeva ir maksa par Latvijas galveno autoceļu izmantošanuValsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts ceļi” (LVC) un Ceļu satiksmes drošības direkcija ir noslēgušas trīspusējos līgumus ar degvielas uzpildes stacijām AS „VIRŠI-A”, SIA „LUKoil Baltija R” un SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia”, kā arī ar SIA „MERKŪRIJS EU” par eirovinjetes tirdzniecību, informē LVC Satiksmes informācijas centra projektu vadītājs Lauris Vilnītis.

Saskaņā ar līgumiem degvielas uzpildes stacijas (DUS) nodrošinās autoceļu lietošanas nodevas iekasēšanas pakalpojumu, kas nozīmē, ka šajās DUS kravas transporta autovadītāji varēs iegādāties eirovinjetes par Latvijas galveno ceļu izmantošanu.

SIA „MERKŪRIJS EU” nodrošinās muitas brokeru pakalpojumus robežpunktos Terehovā, Grebņevā un Lomašos, kur arī būs iespēja iegādāties eirovinjeti.

Tiešsaistes režīmā eirovinjetes ir iespējams iegādāties portālā www.lvvignette.eu. Šajā portālā tas ir izdarāms 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Lai lietotu portālu, nav jāreģistrējas. Nodevas maksājums tiek saglabāts elektroniski Latvijas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistrā, izdrukai ir tikai informatīva nozīme.

Autoceļu lietošanas nodeva Latvijas teritorijā ir jāmaksā no 2014.gada 1.jūlija. Tā ir maksa par Latvijas galveno autoceļu izmantošanu, lai veicinātu to uzturēšanu un attīstību, kā arī, lai izmantotu videi draudzīgākus transportlīdzekļus.

Samaksa jāveic, lai varētu braukt pa noteiktiem Latvijas galveno autoceļu posmiem (izņemot to šķērsošanu, tai skaitā apļveida krustojumos), ar kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem.

Vinjetes var iegādāties arī elektronisko pakalpojumu sistēmā www.lvvignette.eu, kā arī skaidrā naudā vai ar karti maksājumu terminālī Ceļu satiksmes drošības direkcijas nodaļās (CSDD).

Autoceļu lietošanas nodeva ir maksa par Latvijas galveno autoceļu izmantošanu, lai veicinātu to uzturēšanu un attīstību, kā arī, lai veicinātu videi draudzīgāku transportlīdzekļu izmantošanu. Nodevu maksā par valsts galveno autoceļu posmu lietošanu ar kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem.

Jau vēstīts, ka no 1.jūlija spēkā stājas autoceļu lietošanas nodeva jeb tā dēvētā eirovinjete kravas automobiļiem. Nodevas lielums būs atkarīga no dažādiem faktoriem, tostarp termiņa, par kuru tā samaksāta, un svārstīsies no 8 līdz 925 eiro. Kravu pārvadājumu biznesa pārstāvji uzskata, ka jaunā kārtība apdraud viņu uzņēmumu darbību, daļu darbinieku pat var nākties atlaist.

Avots: www.lsm.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.