Nozares jaunumi

Liepājas osta arī maijā strādājusi ar stabilu kravu plūsmu

No kravu veidiem šā gada piecos mēnešos dominē labības un labības produktu kravas.Šā gada maijā Liepājas ostā pārkrautas 393 902,15 tonnas dažādu kravu, kas ir par 17,1% vairāk nekā pagājušā gada maijā, informē Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe. Arī šā gada maijā saglabājās beramkravu īpatsvars – 62 %, kam sekoja ģenerālkravas – 31 %, bet lejamkravas veidoja vien 7%. Šā gada maijā apkalpoti 125 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 5359 pasažieri.

Šā gada maijā Liepājas ostā beramkravu grupā lielāko daļu veidoja labība un labības produkti 159,3 tūkst. tonnu, kas ir 40% no visām kravām un 65% no beramkravām.

Otra lielākā kravu grupa beramkravu segmentā maijā bija celtniecības materiāli - 63,2 tūkst. tonnu, kas ir 16 % no visām kravām un 26 % no beramkravām.

Ģenerālkravu grupā stabila ir RO-RO kravu plūsma, ko nodrošina regulārā prāmja līnija Liepāja –Traveminde (Vācija) un šā gada maijā tas bija 71,2 tūkst. tonnu. Kopumā maijā LSEZ SIA „Terrabalt” pārkrāva 75 852,32 tonnas.

Lejamkravu apgrozījums šā gada maijā bija 28 tūkst. tonnu, ko pārsvarā veidoja jēlnafta un naftas produkti. Tas ir nedaudz mazāk kā iepriekšējos mēnešos un saistīts ar tendencēm pasaules tirgū.

No ostas stividorkompānijām šā gada maijā lielākais kravu apgrozījums bija LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal”, kas pārkrāva 123 294,61 tonnu, kam seko LSEZ AS “Liepājas osta LM” - 98 361,11 tonnas un LSEZ SIA „Terrabalt”.

2014. gada pirmajos piecos mēnešos kopumā Liepājas ostā pārkrautas 2 260 899,94 tonnas, apkalpoti 618 kuģis, bet iebraukuši un izbraukuši 15 964 pasažieri. No janvāra līdz maijam konteineru skaists bija 1623, bet RO-RO vienību skaits – 14 056.

No kravu veidiem šā gada piecos mēnešos dominē labības un labības produktu kravas, kas veido vairāk kā pusi - 51%, kam seko ro-ro kravas – 14%, celtniecības materiāli – 9% un kokmateriāli – 8%.

Avots: www.liepajniekiem.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.