Nozares jaunumi

Liepājas ostā pārkrauj līdz šim lielāko pakoto preču kravu

Kravas apjoms ir 18 750 tonnas minerālmēslu.Šodien Liepājas ostā plānots pabeigt minerālmēslojuma eksportētāja SIA «NPK expert» saražotās produkcijas iekraušanu kuģī. Tā būs apjomīgākā Liepājas ostā līdz šim pārkrautā krava pakoto preču kategorijā, informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Kravas apjoms ir 18 750 tonnas minerālmēslu. Pēc kravas uzkraušanas "Liepājas ostas LM" piestātnē kuģis dosies uz Beninu Rietumāfrikā. "NPK expert" šajā gadā plāno vēl vairāku līdzīga apjoma kravu pārkraušanu, eksportējot Liepājā saražoto produkciju uz citām valstīm.

SIA "NPK expert" vadītājs Ģirts Cēlājs norāda, ka uzņēmuma darbības pamatā ir specifisku minerālmēslu formulu savienojumu izstrāde, ko nodrošina ķīmiķi uzņēmuma laboratorijās: "Taču vienlīdz svarīgs ir Liepājas faktors. Liepāja jau vēsturiski atbilst visām loģistikas prasībām, gan lai izdevīgi importētu izejvielas, gan organizētu gatavo minerālmēslu maisījumu piegādi uz dažādam pasaules ostām. Sadarbība ar Liepājas ostas uzņēmumiem, īpaši "Liepājas ostu LM", ir nodrošinājusi profesionālu un vienmēr precīzu darbu izpildi, ko arī novērtē mūsu klienti. Veiksmīgi noslēdzoties šim darījumam, jau tiek plānoti vēl šajā gadā līdzīgi apjomi, kuru pārkraušanu uzticēsim vietējiem Liepājas stividoriem."

"Handisize" tipa kuģis "Antonija" Liepājas ostā ienāca šā gada 21.maijā. "NPK expert" saražotās produkcijas iekraušanu kuģī nodrošina "Liepājas osta LM", kam ir nepieciešamā kapacitāte un pieredze. Pakoto minerālmēslu pārkraušanai ir pielāgotas iekārtas, ar kurām iepriekš kuģos krāva metāla armatūru.

"Šis projekts apliecina, ka mums uzticas un varam realizēt apjomīgu kravu pārkraušanu salīdzinoši sarežģītā pakoto kravu kategorijā. Šis ir apliecinājums mūsu gatavībai strādāt un pieņemt jaunas kravas," atzina "Liepājas ostas LM" valdes priekšsēdētājs Pēteris Iesalnieks.

Lai arī maksātnespejīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" meitaskompānijai "Liepājas osta LM" ir sākts tiesiskās aizsardzības process, taču ciešā sadarbībā ar "Liepājas metalurga" maksātnespējas procesa administratoru Haraldu Velmeru kopīgi ir nodrošināta "Liepājas ostas LM" nepārtraukta darbība un klientu kravu apkalpošana. "Sagaidām, ka pēc kompānijas pārdošanas varēsim nodrošināt vēl lielāku jaunu kravu piesaisti "Liepājas ostai LM," atzina Iesalnieks.

"NPK expert" ir komplekso minerālmēslu ražotājs un specifisku minerālmēslu formulu izstrādātājs, kas pēdējos gados ievērojami paplašinājis savas produkcijas tirgus ģeogrāfiju, 2013.gadā piegādājot savus ražojumus lielākajām pasaules tabakas kompānijām un mājsaimniecību veikalu tīkliem Japānā. Uzņēmuma produkcija ir pazīstama dažādos Āfrikas reģionos, un tā individuāli tiek izstrādāta prasīgām augu kultūrām (rapsim, tējai, kafijai, kokvilnai, tabakai, rīsiem, kukurūzai u.c.), attiecīgā reģiona augsnei un klimatam. Uzņēmums eksportē vairāk nekā 90% produkcijas, un 2014.gada pirmajā pusgadā plāno sasniegt 6,5 miljonu eiro apgrozījumu.

"NPK expert" ir viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas strādā rekonstruējamā Ķīmiskās rūpniecības biznesa parkā Liepājā, Grīzupes ielā 8, kur agrāk atradās dzelzbetona rūpnīca. Rūpniecības parku attīstītājs SIA "Special Assets" plāno līdz 2015.gadam teritorijai piesaistīt vēl vairākus līdzīgus uzņēmumus.

Avots: financenet.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv