Nozares jaunumi

Alternatīva Krievijas kravām varētu būt tirdzniecība ar Ķīnu, norāda LDz priekšnieks

Tāpat Magonis paudis uzskatu, ka valdībai jāpieņem lēmums par valsts piedalīšanos dzelzceļa infrastruktūras līdzfinansēšanāUkrainas konflikts pašlaik Latvijas dzelzceļa (LDz) kravu pārvadājumus ietekmē pat ar nelielu plusa zīmi, saistībā ar to, ka Krievija pārtraukusi sūtīt savas tranzītkravas caur Ukrainu. Taču ilgtermiņā tiek domāts, ka, samazinoties kravu pārvadājumiem no Krievijas, būtu piesaistāmas kravas no Ķīnas, intervijā laikrakstam "Diena" minējis LDz priekšnieks Uģis Magonis.

"Pašreiz Ukrainas nemieri mūsu darbu jūtami neietekmē. Indikācijas rāda, ka LDz varētu būt pat neliels kravu pieaugums saistībā ar to, ka Krievija pārtraukusi tranzītkravu sūtīšanu caur Ukrainu un mūsu ekspeditori jau strādā, lai piesaistītu tās kravas, kurām bija jāiet uz Melnās jūras ostām," stāstījis Magonis.

Magonis arī atgādina, ka šobrīd, lai gan tiek domāts par kravu piesaisti no dažādām valstīm, neviens nespēj piedāvāt tik lielu kravu piedāvājumu kā Krievija. Nākotnē alternatīva varētu būt Ķīna.

"Meklējot alternatīvas, jāraugās uz Ķīnu, jo Ķīnas tirgus ir milzīgs, bet jautājums ir, kā Ķīnas kravas reāli piesaistīt. Tas, ko Latvija varētu piedāvāt Ķīnai, ir loģistikas centrs, jo mēs esam tranzīta ceļu krustpunktā. Latvija varētu būt labs distribūcijas centrs arī tāpēc, ka mums īpaša režīma ekonomiskās zonas ir gan trijās ostās, gan arī Rēzeknē, turklāt Latvijai ir arī opcija pa jūras ceļu kravas nogādāt ne tikai uz Eiropu, bet arī citiem pasaules reģioniem. Manuprāt, tieši tādam – būt par loģistikas un distribūcijas centru – arī jābūt Latvijas piedāvājumam Ķīnai. Pie šī jautājuma vēl jāstrādā, bet potenciāls ir," parliecināts ir Magonis.

Tāpat Magonis paudis uzskatu, ka valdībai jāpieņem lēmums par valsts piedalīšanos dzelzceļa infrastruktūras līdzfinansēšanā, kā tiekot darīts daudzās Eiropas valstīs, pretējā gadījumā LDz varētu rasties grūtības saglabāt konkurētspēju, salīdzinot ar citiem dzelzceļiem.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv