Nozares jaunumi

Liepājas ostā augustā pārkrauts par 65% vairāk nekā gadu iepriekš

Osta
Osta
2012. gada augustā Liepājas ostā pārkrauts 568 500,63 tonnas kravu, kas ir par 65 % vairāk nekā tādā pat laika periodā 2011. gadā. Lielākais kravu apgrozījuma pieaugums labībai un labības produktiem, melnā metāla kravām, koksa smalkumiem, kokmateriāliem un ro-ro tipa kravām. 2012. gada augustā Liepājas ostā apkalpoti 166 kuģi un iebraukuši un izbraukuši 3 473 pasažieri.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks GUNTARS KRIEVIŅŠ: „Kravu pagrozījums Liepājas ostā turpina palielināties un pieaugums ir novērojams gandrīz vai visās kravu grupās. Lielākais pieaugums ir lauksaimniecības produkcijai un melnā metāla izstrādājumiem, kas galvenokārt saistīts ar labu jauno graudaugu ražu un AS „Liepājas metalurgs” produkcijas eksportu.

Kā liecina prognozes, kravu apgrozījums arī turpmākajos mēnešos pieaugs, kas prasīs darbu un izturību no ostas uzņēmumu darbiniekiem, lai visas kravas Liepājas ostā varētu apstrādāt. Sadarbībā ar VAS „Latvijas dzelzceļš” ostā  ir  uzlabojusies dzelzceļa vagonu padošana. Jaunajai graudaugu sezonai Liepājas osta un ostas kompānijas ir sagatavojušās.”

Beramkravas – labība un labības produkti, celtniecības materiāli(cements), koksa smalkumi, koksnes šķelda - arī augustā veidoja lielāko kravu īpatsvaru – 49% jeb 278,5 tūkst. tonnu. Otra lielākā kravu grupa Liepājas ostā šā gada augustā bija ģenerālkravas –  254,7  tūkst. tonnas jeb 45 % no visām kravām. Ģenerālkravu segmentā augustā lielākā kravu grupa bija melnais metāls un tā izstrādājumi, bet pozitīvs pieaugums arī apaļkokiem, kokmateriāliem un ro-ro tipa kravām. Augustā ievērojami samazinājies pārkrauto metāllūžņu apjoms.  Lejamkravu apjomi Liepājas ostā ir nelieli un veido vien 6% no visām kravām jeb 35,3 tūkst. tonnu.

Šā gada augustā lielākais kravu apgrozījums bija ostas kompānijai LSEZ AS „Liepājas osta LM” –   221 562,35 tonnas - pieaugums par 71 % salīdzinot ar 2011. gada augustu. Arī otra lielākā kompānija LSEZ SIA  „Liepaja Bulk Terminal” strādājusi ar   kravu apgrozījuma pieaugumu un pārkrāvusi 76 359,30 tonnas, kas salīdzinot ar tādu pat laiku periodu 2011. gadā veidoja pieaugumu par  179,3%. Trešais nozīmīgākais beramkravu termināls  LSEZ SIA „Baltic Transhipment Center” uzsākusi jau šā gada graudaugu pārkraušanu. Augustā pārkrautas 31 249,17 tonnas, kas ir par 130,6% vairāk nekā gadu iepriekš.

Vēl šā gada augustā kravu apgrozījums palielinājušas ostas kompānijām LSEZ SIA „Terrabalt” – par   101,1%, „Laskana” – par  57,2 %, bet  LSEZ SIA „Piemare” jau vairākus mēnešus strādā ar ievērojami lielāku kravu apgrozījumu nekā gadu iepriekš. Šā gada astoņos mēnešos Liepājas ostā pārkrautas  4 625 574,65  tonnas, kas ir par 49,6 % vairāk nekā gadu iepriekš.  Kopumā apkalpoti 1213kuģi, kas ir par 262 vairāk nekā pagājušā gada astoņos mēnešos. Pasažieru skaists palielinājies par 7924 cilvēkiem - 2012. gadā iebraukuši un izbraukuši 20988 pasažieri. 2012. gada astoņos mēnešos Liepājas ostā pārkrauti 2972 konteineri (TEU) un 18982 ro-ro vienības.

Avots: www.liepajniekiem.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.