Nozares jaunumi

Sankcijas pret Krieviju neietekmē pārvadājumus pa Ziemeļu apgādes tīklu

Pārvadājumi pa Ziemeļu apgādes tīkluPašreizējā situācijā ASV un Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krieviju pārvadājumus pa Ziemeļu apgādes tīklu neietekmē, un tie tiek turpināti, apliecināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Turklāt jāņem vērā, ka Ziemeļu apgādes tīklu veido virkne dažādu multimodālu transporta koridoru, kas paredz pārvadājumus ne tikai pa sauszemi caur Krievijas teritoriju, bet arī izmantojot jūras un gaisa pārvadājumus.

Izmantojot Ziemeļu apgādes tīklu caur Latviju, joprojām tiek turpināta kravu piegāde Starptautiskās drošības atbalsta operācijas Afganistānā (ISAF) vajadzībām. Kopš 2009.gada caur Latviju uz Afganistānu, bet kopš 2012.gada arī pretējā virzienā kopumā ir nosūtīti jau vairāk nekā 100 000 konteineru, pastāstīja ĀM.

Šajā procesā ir iesaistīta gan Latvijas transporta un loģistikas infrastruktūra, gan Latvijas pakalpojumu sniedzēji, gan ražotāji. «Kā piemēru šajā kontekstā varam minēt gaisa pārvadājumus, izmantojot starptautisko lidostu «Rīga» - 2013.gadā kravas starptautisko spēku apgādei Afganistānā nodrošināja aptuveni 70% no visām lidostā apkalpotajām kravām,» pauda ministrijā.

Paredzams, ka pārvadājumi caur Latviju šajā maršrutā turpināsies līdz pat 2014.gada beigām, kad ir plānots pabeigt ISAF misiju Afganistānā. Vienojoties par jaunas NATO apmācību misijas sākšanu Afganistānā pēc 2014.gada, saglabājas iespējas turpināt kravu pārvadājumus caur Latviju arī jaunās misijas nodrošināšanai. Vienlaikus Latvija aktīvi strādā pie tā, lai šis maršruts nākotnē attīstītos par komerciālu maršrutu, savienojot Eiropas un Āzijas tirgus.

Jau kopš 2009.gada Latvija ieņem atslēgas lomu Ziemeļu apgādes tīklā - transporta tīklā, kas tiek izmantots koalīcijas karaspēku apgādei Afganistānā un kravu tranzītam no Afganistānas. Šim maršrutam ir svarīga nozīme NATO kopējā stratēģijā, turklāt Latvijai tas rada politiskus un ekonomiskus ieguvumus.

Avots: financenet.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.