Nozares jaunumi

Pārvadāto kravu apjoms pieaudzis par 2%

Kravu pārvadājumiAizvadītajā gadā, salīdzinot ar 2012.gadu, svarīgākajās transporta nozarēs pārvadāto kravu kopējais apjoms ir pieaudzis par 2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija.

Ar autotransportu 2013.gadā pārvadāja 60,6 milj. t kravu, kas ir par 8 milj. t (15,2%) vairāk nekā iepriekšējā gadā. Pārvadāto kravu apjoma pieaugumu noteica tādu kravu kā koku un koksnes izstrādājumu un grants, akmens šķembu un smilts pārvadājumu palielināšanās attiecīgi par 25,9% un 17,1%, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu pārvadājumu pieaugums par 9,1%.

Lielāko daļu (83,3%) no kopējā ar autotransportu pārvadāto kravu apjoma transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi pieauga par 7,4 milj. t (17,3%). Arī starptautiskie kravu pārvadājumi palielinājās par 0,6 milj. t (5,9%).

Vairāk nekā trešdaļu (37,4%) no autotransporta kravām veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, bet 18,5% – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti.

Ar dzelzceļa transportu pērn pārvadāja 55,8 milj. t kravu, kas ir par 7,9% mazāk nekā gadu iepriekš. Pirmajos deviņos mēnešos bija vērojams pārvadāto kravu apjomu kritums, bet 4.ceturksnī – kravu pieaugums par 6,3%.

Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāja 1,1 milj. t kravu – par 0,3 milj. t jeb 17,6% mazāk nekā 2012.gadā. Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos kravu apjoms samazinājās par 4,5 milj. t (7,6%). Turpat uz pusi samazinājās kravu pārvadājumi tranzītā caur Latviju – par 42,3%. Arī eksporta un importa kravu pārvadājumi samazinājās attiecīgi par 10,8% un 4,1%. Dzelzceļa transporta kravu pārvadājumi uz/no Latvijas ostām veidoja 82,8% no starptautiskajiem pārvadājumiem un samazinājās par 7,7%.

Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu 2013.gadā transportēja 5,5 milj. t naftas produktu, kas ir par 13,3% mazāk nekā 2012.gadā.

Avots: www.bnn.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.