Nozares jaunumi

Latvijas un Ģentes ostas sadarbība

Ģentes ostaLatvijas vēstniece Beļģijā pārrunā sadarbības iespējas ar Ģentes ostas vadību

21. februārī Latvijas vēstniece Beļģijā Lelde Līce-Līcīte kopā ar Igaunijas un Lietuvas vēstniekiem apmeklēja Ģentes ostu, lai pārrunātu sadarbības iespējas ar Ģentes pilsētas pārstāvjiem un ostas vadību.

Ģentes ostas vadība informēja, ka osta galvenokārt sadarbojas ar Eiropas un Amerikas valstīm. Pārvadājumi ar Baltijas jūras reģiona valstīm šobrīd veido 30% no kopējā pārvadājumu apjoma. Latvija atrodas pirmajā desmitniekā, galvenokārt, pateicoties tirdzniecībai ar oglēm un kūdru. Ostas vadība ir ieinteresēta tālākā sadarbības attīstīšanā ar Baltijas jūras reģiona valstīm, īpaši, Latviju, Lietuvu un Igauniju. Tā varētu ietvert ne tikai kravu pārvadājumu veicināšanu, bet arī sadarbību ostu administrāciju starpā, speciālistu apmācību un apmaiņu. Tikšanās laikā tika pārrunāta iespēja organizēt ostas administrācijas, ekonomisko operatoru, uzņēmēju un Ģentes Universitātes pārstāvju misiju uz trim Baltijas valstīm nākamā gada sākumā.

Ģentes osta ir trešā lielākā osta Beļģijā. Tās kravu apgrozījuma apjoms ir virs 50 miljoniem tonnu gadā, ostas darbības radītā pievienotā vērtība ir 7 miljardi eiro gadā, strādājošo skaits pārsniedz 60 tūkstošus. Pateicoties tās atrašanās vietai, osta ir pārkraušanas punkts starp jūras un iekšzemes transportu, kā arī darbojas kā sadales un izplatīšanas punkts dažāda veida produkcijai. Kravu pārvadājumos vairāk nekā 60% ieņem beramkravas. Ostas veiksmīgās darbības un izaugsmes pamatā ir orientācija uz pievienoto vērtību kravu pārvadājumos, kā arī diversifikācija. Ģentes ostā atrodas aptuveni 700 ražošanas uzņēmumi, aptuveni piektā daļa no tiem pieder pasaulē lielākajiem zīmoliem, piemēram, Arcelor Mittal, Volvo, Stora Enso. Ostā darbojas Eiropā lielākā uz biomasu darbinātā elektrostacija un Eiropā lielākais bio klasteris. Ostā esošie uzņēmumi cieši sadarbojas ar Ģentes Universitāti izpētes un attīstības jomā.

Avots: www.mfa.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv