Nozares jaunumi

Latvijā pusgadā otrs straujākais eksporta pieaugums ES

EksportsLatvijas eksports šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 14%, kas ir otrs straujākais pieaugums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» jaunākie dati.

Straujākais eksporta pieaugums pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem pirmajos pusgadā fiksēts Grieķijā - par 15%, Latvijā, kā arī Slovākijā - par 10%. Savukārt eksporta samazinājums reģistrēts vien divās dalībvalstīs: Īrijā - par 2% un Somijā - par 1%, bet Zviedrijā un Luksemburgā eksporta apjoms saglabājās nemainīgs.

Igaunijas eksports pusgadā palielinājās par 3%, bet Lietuvā reģistrēts pieaugums 7% apmērā. Tikmēr Latvijas imports sešos mēnešos palielinājies par 18%, kas ir lielākais pieaugums no visām dalībvalstīm. Neskaitot Latviju, straujākais importa pieaugums reģistrēts Bulgārijā - par 14% un Lielbritānijā - par 10%.

Toties lielākais importa apjoma samazinājums reģistrēts Grieķijā - par 11% un Kiprā - par 10%. Lietuvā un Igaunijā imports šajā periodā palielinājās par attiecīgi 5% un 6%. Latvijas ārējās tirdzniecības deficīts šā gada pirmajos sešos mēnešos veidoja 1,3 miljardu eiro (913,6 miljonus latu), salīdzinot ar 0,9 miljardiem (632,5 miljoniem latu) attiecīgajā laika periodā pērn.

Avots: www.apollo.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv