Nozares jaunumi

Pērn Latvijā sarucis jauno kravas auto skaits

Kravas auto pārvadājumiAizvadītajā gadā jauna komerctransporta ar pilnu masu virs 3,5 tonnām reģistrācija Latvijā ir samazinājusies par 11,1%. Apjoma pieaugumi ir vērojami vien smago kravas transportlīdzekļu segmentos ar ļoti niecīgu reģistrēto transportlīdzekļu skaitu – transportlīdzekļiem ar pilnu masu no 7,5 līdz 12t (28) un no 12 līdz 16t (18).

Lielākajā segmentā – komerctransports ar pilnu masu līdz 16t, ir izteikts auto zīmolu līderu četrinieks, kurā spēku samērs nav būtiski mainījies salīdzinājumā ar 2012.gadu. Pirmo vietu ieņem Volvo (608), otro – DAF (313), kam seko Scania (217) un Mercedes Benz (114), portālu BNN informē Auto asociācija.

Autobusu ar pasažieru sēdvietu skaitu vairāk par astoņām vietām pirmreizējās reģistrācijas 2013.gadā ir piedzīvojušas būtisku pieaugumu par 160%. 58% no šī pieauguma ir nodrošinājusi Mercedes Benz Sprinter un 7% VW Crafter piegādes Rīgas Mikroautobusu Satiksmei.

Savukārt motociklu pirmreizējās reģistrācijas 2013.gadā ir samazinājušās par 4% (495) salīdzinājumā ar 2012.gadu (517). Populārākie zīmoli aizvadītā gada 12 mēnešos bijuši Honda (87), BMW (52), Piaggio (52), Harley Davidson (37) un KTM (31).

Avots: www.bnn.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.