Nozares jaunumi

Pieņem stingrākus izplūdes gāzu ierobežojumus

Kravu pārvadājumiPieņem stingrākus CO2 izplūdes gāzu ierobežojumus kravas mikroautobusiem

Saskaņā ar otrdien Eiropas Parlamentā (EP)atbalstītajiem regulas grozījumiem no 2020.gada ES pieļaujamo oglekļa dioksīda (CO2) izmešu apjoms vieglajiem kravas automobiļiem samazināts uz 147 g/km (no pašreizējiem 203 g/km). Noteikumi, kuriem neoficiāli jau piekrituši arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ministri, prasa arī ieviest uzticamākas oglekļa izmešu mērīšanas metodes.

Autoparka vidējie oglekļa dioksīda izmeši 2020.gadā nedrīkstēs pārsniegt 147g/km no automobiļa. Tas attieksies uz visiem ES reģistrētu uzņēmumu ražotiem kravas automobiļiem svarā līdz 2,610 tonnām bez kravas un 3,5 tonnām ar kravu, un tas būs jāievēro ražotājiem, kas saražo vairāk par 1000 transportlīdzekļiem gadā.

Tādējādi automobiļu ražotājiem, kas vēlēsies izvairīties no tiesību aktā noteiktajām sankcijām, līdz 2020.gadam būs jāsaražo pietiekami daudz vidi nepiesārņojošu transportlīdzekļu, lai līdzsvarotu izmešus, ko rada pašlaik un agrāk ražotie transportlīdzekļi viņu autoparkā, lai 2020. gadā autoparka vidējie oglekļa dioksīda izmeši nepārsniegtu 147 g/km.

Lai nodrošinātu šo mērķu sasniegšanu, ražotāji var izmantot pašlaik spēkā esošo «superkredītu» sistēmu, kas izveidota jaunu CO2 emisiju samazināšanas tehnoloģiju izstrādei. Superkredītus šajā jomā piešķir par katru jauno vieglo kravas automobili, kura CO2 izmeši ir mazāki nekā 50g/km. Šīs sistēmas darbība, saskaņā ar otrdien apstiprinātajiem noteikumiem, beigsies 2018.gadā un netiks atjaunota.

Noteikumos arī norādīts uz nepilnībām pašreizējās ekoloģisko raksturlielumu mērīšanas metodēs, kas ražotājiem ļauj uzrādīt realitātē praktiski neiespējamus enerģijas patēriņa un izmešu rādītājus. Deputāti prasa pašlaik noteikto testēšanas metodi pēc iespējas ātrāk aizvietot ar jauno ANO izstrādāto vieglajiem transportlīdzekļiem paredzēto pasaules mēroga testa procedūru. Likumdošanas sarunās deputātiem izdevās panākt prasību šo jauno procedūru pēc iespējas ātrāk iekļaut ES tiesību aktos.

Avots: www.apollo.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.