Kritums kravu apgrozībāRīgas osta pērn spējusi izlīdzināt pirmo mēnešu kraso kritumu kravu apgrozībā

Rīgas ostas kravu apgrozījums šogad sarucis vismazāk no visām Latvijas ostām – 1,6% apmērā. Tādējādi ostai izdevies izlīdzināt pamatīgo kravu apgrozījuma kritumu gada sākumā, kad apkalpoto kravu apjoms saruka par 11,6%.

Kravu samazinājumu pērn, salīdzinot ar 2012. gadu, piedzīvojušas visas lielākās Baltijas valstu ostas, izņemot Būtiņģes termināli. Viskrasākais kritums bija Liepājā, kur kravu apgrozījums veidoja 3,83 tūkst. tonnu, kas ir par 34,9% mazāk nekā pērn, liecina jaunākie dati.

Rīgas ostā kravu samazinājums, savukārt, bija vismērenākais no visām lielajām Baltijas valstu ostām. Kravu apgrozījums veidoja 35,46 tūkst. tonnu, kas ir par 1,6% mazāk nekā iepriekšējā gadā.

Klaipēdas osta gada griezumā piedzīvoja 5,2% kritumu kravu apgrozījuma ziņā, Ventspils – 5,2%, Tallina – 4,2% kritumus, savukārt Būtiņģes termināls piedzīvoja kravu apgrozījuma kāpumu 5,3% apmērā.

Lielāko tirgus daļu no Baltijas valstu ostām arvien ir Rīgas ostai, kurai pieder 25,4% no tirgus. Otrajā vietā ir Klaipēda ar 23,9%, bet trešajā – 20,6%.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.