Nozares jaunumi

Rīgas ostā neliels kravu samazinājums

Rīgas ostas kravu pārvadājumiŠā gada 11 mēnešos Rīgas brīvostā pārkrauti 32,2 miljoni tonnu dažādu kravu, un kravu apjoms sarucis par 2,8%, liecina ostas sniegtā informācija.

Kopumā šī gada rādītāji ir vieni no labākajiem Rīgas ostas pastāvēšanas vēsturē un nelielais kritums saistīts ar 2012. gada pirmo mēnešu augstajiem kravu apgrozījuma rādītājiem, kurus ietekmēja energoresursu pieprasījuma cikliskums, kas 2012. gada sākumā bija sasniedzis tā augstāko punktu.

Šobrīd rādītāji ir nostabilizējušies un kopējais kravu apgrozījums ostā atgriežas iepriekšējā gada līmenī, norāda ostas pārstāvji.

Vēsturiski lielāko pusi no kopējā apgrozījuma Rīgas brīvostā veido beramkravu segments. Šī gada 11 mēnešos beramkravu segmentā pārkrauts jau 19,5 miljonu tonnu kravu., kas ir par 1,5% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Kritums šajā kravu segmentā skaidrojams ar ogļu cenu svārstībām pasaules tirgos, jo tieši ogles ar 12,7 miljoniem tonnu (-6,7%) ieņem būtiskāko šī kravu segmenta daļu.

Pieauguši dažādu metālu pārvadājumi (kopumā 416 tūkstoši tonnu). Pārskata periodā ostā turpina palielināties akmens šķembu apjoms (kopumā 1 miljons tonnu), kas būtiski palielina ar kuģiem ostā saņemto kravu plūsmu. Pārējo beramkravu segmentā vērojams pieaugums par 19,9% (kopumā 2,5 miljoni tonnu.). Koksnes granulu apgrozījums ir palielinājies un pārskata periodā ostā pārkrauts aptuveni 700 tūkstoši tonnu šīs kravas jeb par 13,6% vairāk nekā pērn.

Savukārt minerālmēslu pārvadājumi palielinājušies par 1%, un ar 1,3 miljoniem tonnu tie ieņem būtisku vietu kopējā Rīgas ostas kravu apgrozījumā.

Vienīgais kravu veids, kurā apgrozījums pieaudzis, ir ģenerālkravu segmentā, kurā pārkrauti 6,2 miljoni tonnu (+1,2%), un līdzīgi kā beramkravu segmentā, salīdzinot ar gada sākumu, kravu apjoms 11 mēnešos pieaug, faktiski saglabājot iepriekšējā gada līmeni. Ģenerālkravu segmentā līdera pozīcijas nu jau ilgstoši saglabā konteinerizētās kravas. Šā gada deviņos mēnešos pārvadāts 3,6 miljoni tonnu konteinerizēto kravu, kas ir par 7,6% vairāk nekā 2012.gada 11 mēnešos.

Kopumā šogad Rīgas ostā pārkrauti 6,4 miljoni tonnu naftas produktu, kas ir par 9,8% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Sašķidrinātās gāzes pārkraušanas apjomi kritušies par 31%.

Kopējais pasažieru skaits ir audzis par 2,4%, sasniedzot 778 tūkstošus. Līdz šim 2013. gadā apkalpoti 65,5 tūkstoši kruīza kuģu pasažieri.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.
 

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv