Nozares jaunumi

Ventspils brīvostas kravu apgrozījums ir 26,3 miljoni tonnu

Ventspils brīvostaVentspils brīvostas kravu apgrozījums 2013.gada vienpadsmit mēnešos 26,3 miljoni tonnu

2013.gada novembrī Ventspils brīvostā pārkrauti 2 miljoni tonnu kravas, bet pirmajos vienpadsmit mēnešos kopā kravu apgrozījums ir 26,3 miljoni tonnu, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

A.Lembergs: „Diemžēl ostu darbību negatīvi ietekmē uzsāktā kampaņa un valdības piedāvātā iniciatīva aplikt ostu nodevas ar nodokli, kas stimulē klientus pārorientēt kravas uz citām ostām, pirmkārt jau Krievijas. Kopējais kravu apjoms šogad varētu būt gada sākumā piesardzīgi plānotajā līmenī, kas norāda, ka gan Ventspils brīvostas valdes prognozes šim gadam bijušas pareizas, gan arī to, ka Ventspils brīvostas līdzšinējā cenu politika un sakārtotā infrastruktūra ir pareizais ceļš, kā noturēt savas pozīcijas pieaugošas ostu konkurences un ekonomiskās krīzes seku apstākļos.”
 
2013.gada budžetā Investīciju programmas realizācijai paredzēti vairāk nekā 26 miljoni latu. Izmantojot ES fondu līdzfinansējumu, Ventspils brīvostā tiek būvēta 12.piestātne, kur būs jauns universālo kravu terminālis. Ir pabeigta jaunā sauskravu termināļa būvniecība, kur pārcelsies kokmateriālu pārkraušanas terminālis. Līdz ar to papildus platības attīstībai iegūs gan kokmateriālu pārkraušanas terminālis, gan ģenerālo kravu terminālis „Noord Natie Ventspils Terminals”, kura teritorijā pagaidām strādā kokmateriālu pārkraušanas terminālis. Šie projekti nākotnē varētu dot papildus apmēram vienu miljonu tonnu kravu apgrozījuma. Tiek veikta pirmā muliņa demontāža, lai varētu attīstīt „Baltic Coal Terminal” otro kārtu un palielināt apgrozījumu līdz pat 10 miljoniem tonnu. Turpinot attīstīt rūpniecisko sektoru, šī gada maijā tika atklāta SIA „EuroLCDs” šķidro kristālu displeju rūpnīca, bet aprīlī - SIA „Heimdal Skonto Latvija” māju moduļu ražotne. Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar ES līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām. 2012.gadā Ventspils brīvostas teritorijā atklātas divas jaunas metālapstrādes rūpnīcas: SIA „Malmar Sheet Metal” un SIA „Ventspils metināšanas rūpnīca”. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības produkcijas izlaides apjoms Ventspilī 2012.gadā palielinājies par 30%, kas ir augstākais rādītājs Latvijā, kamēr Latvijā kopumā apstrādes rūpniecības produkcijas izlaides apjoms palielinājies par 12%.
 
Četri no desmit Ventspils brīvostas termināļiem 2013.gada pirmajos vienpadsmit mēnešos palielinājuši kravu apgrozījumu attiecībā pret pagājušo gadu. Kravu pieaugums bijis AS „Ventbunkers” 46%, SIA „Ventall Termināls” 70%, AS „Ventspils tirdzniecības osta” 7% un SIA „Ventplac” 4%. Savukārt kravu apgrozījums samazinājies SIA „Ventspils Nafta termināls” – 20%, AS „Kālija parks” – 20%, AS „Baltic Coal Terminal” – 15% , AS ”Ventspils Grain Terminal” – 53%, SIA „Noord Natie Ventspils Terminals” –2%, SIA „Ventamonjaks serviss” - 19%.

Avots: www.portofventspils.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv